Siemens przejmuje przedsiębiorstwo

Siemens podpisał umowę nabycia przedsiębiorstwa zajmującego się końcowymi testami jakości w zakresie badania poziomu hałasu, drgań i uciążliwości korzystania (NVH) od firmy Saab Medav, który jest globalnym dostawcą nowoczesnych rozwiązań przetwarzania sygnału, rozpoznawania i analizy systemów łączności do zastosowań powietrznych, naziemnych i morskich oraz rozwiązań NVH dla przemysłowych testów jakości.

Nabycie działu NVH od Saab Medav pozwoli firmie Siemens uzupełnić portfolio narzędzi badawczych środowiska Simcenter™ o zintegrowany zestaw rozwiązań do końcowych testów jakości NVH w procesie produkcji. Zespół NVH stanie się częścią jednostki organizacyjnej Siemens, stanowiącej część Siemens Digital Factory Division, a technologia NVH zostanie włączona do portfolio rozwiązań służących do symulacji i testów środowiska Simcenter.

Wraz ze stale rosnącą presją na tworzenie produktów coraz lepszej jakości gwałtownie rośnie zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej i transportowej na testy końcowe badające poziom hałasu, drgań i uciążliwości korzystania (NVH) wytworzonych produktów, takich jak silniki elektryczne i spalinowe, przekładnie, osie i turbosprężarki. To zjawisko jeszcze bardziej się nasiliło wraz z wejściem na rynek pojazdów elektrycznych, które charakteryzują się niskim poziomem generowanego hałasu i pozbawione są efektu maskującego w postaci głośnego silnika spalinowego.

Dzięki integracji rozwiązań testowania jakości Saab Medav, klienci firmy Siemens mogą wzbogacić cyfrowego bliźniaka produktu o dane z prowadzonej w trybie ciągłym kontroli jakości z systemów produkcyjnych. Uzyskujemy w ten sposób unikalny wgląd w to, w jaki sposób technologia produkcji i zmienność w liniach produkcyjnych wpływają na jakość końcowego produktu – wyjaśnia Jan Leuridan, Pierwszy Wiceprezes, Simulation & Test Solutions, Siemens.

Technologia ta pozwala na uzyskanie bezpośrednich informacji zwrotnych do analizy przyczyny potencjalnych problemów projektowych, które pojawiają się na etapie produkcji oraz generuje wskazówki dotyczące możliwości tymczasowego przeprojektowania produktu – dodaje Jan Leuridan.

Siemens jest jednym z liderów rynku i technologii w zakresie inżynierii i symulacji bazujących na testach NVH. Połączenie technologii inżynieryjnych opartych na testach i symulacji firmy Siemens z technologią testów końcowych Saab Medav będzie stanowić mocny fundament dla przyszłych innowacji w obu obszarach zastosowań – powiedział Olaf Strama, szef departamentu NVH w Saab Medav. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci odniosą same korzyści z wiodącego w branży zespołu deweloperskiego technologii i rozwiązań badawczych NVH, w tym z szerokiego portfolio systemów i oprogramowania w zakresie pozyskiwania danych i inteligentnej analityki danych. Globalny zasięg działalności firmy Siemens pozwala dostarczać usługi naszym klientom we wszystkich kluczowych obszarach produkcyjnych na całym świecie oraz wzmocnić naszą ogólną pozycję rynkową - zakończył swoją wypowiedź.

Transakcja nabycia aktywów ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale kalendarzowym 2019 r. Strony zgodziły się nie ujawniać szczegółowych informacji na temat transakcji.

Źródło: Siemens


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.