Silniki Fiat Chrysler Automobiles z Bielska-Białej

© Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Wysoko zaawansowane technologicznie silniki będą produkowane w zakładzie FCA Powertrain w Bielsku-Białej.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zadecydował o zainwestowaniu w Polsce w produkcję nowych wysoko zaawansowanych technologicznie silników. Zakład FCA Powertrain produkuje w Bielsku-Białej dwa silniki, są to jednostki: Turbo Diesel Multijet 1,3 oraz dwucylindrowy silnik benzynowy o nazwie TwinAir.Produkcja nowych silników zaprojektowanych przez FCA została powierzona zakładowi w Bielsku-Białej z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Projekt jest kontynuacją dotychczas realizowanej inwestycji.

Dzięki inwestycji, gama produkowanych w FCA Powertrain, w Bielsku Białej, jednostek napędowych wzbogaci się o 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra oraz w przyszłości o 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra. Nowe silniki benzynowe są odpowiedzią na proekologiczną politykę Unii Europejskiej.

- To kolejna firma z branży motoryzacyjnej, która zdecydowała o kontynuacji inwestycji w Polsce. Rozszerzenie produkcji w fabryce w Bielsku-Białej po raz kolejny udowadnia, że polskie zakłady i kadry są konkurencyjne - wygrywają jakością i doświadczeniem – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. Podkreśla również, że inwestycja będzie realizowana w mieście średniej wielkości.- Jest to zgodne z przygotowywaną przez nas nową polityką inwestycyjną, która ma zachęcić inwestorów do lokowania ich przedsięwzięć w regionach mniej uprzemysłowionych - dodaje wicepremier.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również