Siłowniki RTC

©

Udostępnij:

Częstym dylematem jest dobór napędu w przypadku konieczności przesunięcia elementu na odległość: jednego, dwóch, trzech lub więcej metrów. Jeżeli dodatkowo trzeba to zrobić szybko i niewielkim kosztem, a do dyspozycji jest mała przestrzeń dla urządzenia, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie siłownika RTC.

Siłownik spełnia dwie funkcje - może być elementem napędowym oraz elementem nośnym, stanowiącym ramę urządzenia. Lekki, wytrzymały, zamknięty z obu stron pokrywami profil aluminiowy, rowki teowe zabezpieczające czujniki krańcowe i jednocześnie służące do montażu siłownika oraz elementów systemu Easy-2-Combine, amortyzacja w skrajnych położeniach tłoka i jego unikalny kształt zapewniający wysoką szczelność - to wszystko sprawia, że siłownik ten jest przyjazny dla użytkownika, a ze względu na niewielką ilość części, łatwy w eksploatacji i konserwacji. Siłownik RTC jest dostępny w czterech różnych wersjach. Konstruktorzy uwzględnili w nim sugestie użytkowników poprzedniej generacji, tzn. siłownika RexMover.Główne parametry siłownika:

średnica tłoka 1 -80 mm,

zasilanie: sprężone powietrze smarowane lub nie,

ciśnienie pracy 0,2-0,8 MPa,

temperatura otoczenia -10°C - + 0°C

(możliwa jest wersja specjalna do niższych

temperatur),

prędkość maksymalna tłoka ,5 m/s,

przystosowany do zabudowy na profilach,

wyposażony w zderzaki z amortyzatorami

hydraulicznymi oraz regulację skoku.

Siłownik RTC może być zasilany sprężonym powietrzem z jednej lub z dwóch stron. W wersji z prowadnicą przystosowany jest do pracy z dużymi obciążeniami oraz do napędu z dużą precyzją. Jego solidna konstrukcja, estetyczny wygląd i przystępna cena sprawiają, że jest on bardzo często stosowany w wielu nowoczesnych urządzeniach, a najczęściej w manipulatorach jako jedna z osi manipulacji. Cała gama elementów mocujących oraz uniwersalne elektroniczne czujniki położenia tłoka umieszczone w specjalnym kanale umożliwiają dużą elastyczność przy projektowaniu urządzenia. Program kalkulacyjny oraz konfigurator produktu pozwala dobrać właściwy siłownik do aplikacji.

www.boschrexroth.com

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również