SIRIUS – nadążny optyczny system wykroju blach przystosowany do automatyzacji

©

Udostępnij:

Belgijska firma LVD Company n.v. oferuje nowe maszyny do produkcji elementów wypalanych z blach wyposażone w nadążną technikę laserową przystosowaną do automatyzacji procesów technologicznych.

LVD informuje, że duże prędkości i przyśpieszenia głowic systemu SIRIUS - pozycjonujących z szybkością 120 m/min - zapewniają nie tylko wysoką precyzję wykroju, ale również produktywność wypalania przy niskich kosztach.
Modułowa konfiguracja systemu umożliwia wygodny dobór układu w dostosowaniu do wymiarów arkuszy (maks. 3 x 1,5 m), a dodatkowy stół z czasem wymiany 25 s skraca czasy pomocnicze, zwłaszcza w połączeniu z autonomicznym urządzeniem za- i wyładowczym wyposażonym w magazynki blach i gotowych detali.
Szybka zmiana ogniskowej głowic chłodzonych cieczą - między 5 calami i 7,5 cala - wraz z systemem samoregulacji skraca czas ustawiania maszyn i ułatwia programowanie cyfrowe. Zastosowane w SIRIUS lasery CO2 Fanuc DE RF dysponują w zależności od przeznaczenia mocą 2,5 kW bądź 4 kW, a ich 32-bitowe sterowanie NC może4 współpracować z systemem CAM z importem plików, zarówno w 2D, jak i 3D.www.lvdgroup.com

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również