SITL Temps Réel 2009 - nowa edycja targów prezentujących wszelkie rozwiązania w dziedzinie logistyki

©

Udostępnij:

Poświęcone rozwiązaniom logistycznym targi « SITL Temps Réel » będą w 2009 r. znakomitą okazją do umacniania i rozwijania działalności handlowej na międzynarodowym forum.

Założenie to spotkało się ze zrozumieniem wielu przedsiębiorstw, które już na kilka miesięcy przed imprezą, odbywającą się tym razem pod znakiem efektywności procesów logistycznych, zarezerwowały 80% powierzchni wystawienniczej.
To właśnie w pawilonie 7-2 na powierzchni 27 000 m² (a więc o 30% większej niż podczas edycji 2007) targi SITL Temps Réel będą gościć około 500 wystawców (o około stu więcej niż poprzednio ). Ekspozycja będzie podzielona na 5 działów : usługi transportowe i logistyczne, infrastruktura logistyczna, nieruchomości dla sektora logistyki, technologie i systemy informacyjne związane z logistyką, sprzęt transportowy i urządzenia transportu wewnętrznego.Jak każdego roku, na targach będą reprezentowane wszystkie dziedziny logistyki i transportu. Należy jednak podkreślić, że w 2009 r. wyposażenie transportowe i urządzenia transportu wewnętrznego będą ponownie licznie prezentowane, co potwierdzają zgłoszenia uczestnictwa wiodących producentów wózków podnośnikowych i systemów ciągłego transportu wewnętrznego.
Charakterystyczną cechą SITL Temps Réel 2009 będzie duża obecność małych i średnich przedsiębiorstw branży transportowej w ramach szerokiej oferty regionalnej, zarówno francuskiej, jak i europejskiej. Ponieważ stanowią one nieodzowne uzupełnienie dla dużych grup i sieci transportowych, organizatorzy targów postawili sobie za cel uwydatnienie tej tendencji za pośrednictwem pawilonów regionalnych, przybliżających takie regiony jak Nord-Pas-de-Calais, Normandia, Bretania i Kraj Loary oraz region Languedoc-Roussillon. Znajdzie się tu również, zainicjowany w roku 2007, Klub Małych i Średnich Przedsiębiorstw branży transportowej, który zgromadzi przedsiębiorstwa z wielu krajów.

Konferencje plenarne, tematyczne i warsztaty organizowane przez wystawców
W celu zaprezentowania specjalnej oferty, pogłębienia wiedzy dotyczącej określonej technologii czy wyjaśnienia sposobu funkcjonowania nowych usług, podczas targów SITL Temps Réel 2009 odbędzie się kilkanaście półgodzinnych warsztatów organizowanych przez wystawców. Dotyczyć one będą wszystkich głównych działów ekspozycji.
Odbędą się również 4 konferencje plenarne, poświęcone tematyce sprawności i efektywności procesów logistycznych :
- uwarunkowaniom logistycznym obszaru Francji,
- efektywności przedsiębiorstw transportowych
   i logistycznych,
- zwiększaniu sprawności logistycznej poprzez
  zastosowanie nowych technologii,
- kwestii wpływu e-handlu na przemiany w zakresie
  efektywności logistycznej.

Wzbogaceniem tego cyklu wystąpień będzie około dziesięciu konferencji tematycznych.
Z okazji dziesiątej edycji, ceremonia wręczenia nagród za innowacyjność w dziedzinie logistyki, odbywająca się zazwyczaj podczas trwania targów, tym razem odbędzie się w czerwcu, w ramach osobnej imprezy. Natomiast, podczas targów SITL Temps Réel 2009, w specjalnej galerii zostaną zgromadzone wszystkie zgłoszone do konkursu innowacje. Odpowiednie wnioski należy przedlożyć do 27 lutego 2009, aby mogły zostać rozpatrzone w stosownym czasie. Konkurs otwarty jest dla całej branży i przyznaje nagrody za najlepsze innowacje w następujących kategoriach : usługi transportowe i logistyczne, system informacji logistycznej, obiekty lub zakłady logistyczne, wyposażenie i urządzenia transportu wewnętrznego, usługi logistyczne dla e-handlu, a także związana ze zrównoważonym rozwojem poprawa organizacji transportu i logistyki.

Międzynarodowe targi rozwiązań logistycznych « SITL Temps Réel », które odbędą się w dniach od 24 do 26 marca 2009 w Paryżu, na terenach wystawienniczych Parc de expositions - Paris - Porte de Versailles, w Pawilonie 7-2, zgromadzą wszystkie najważniejsze podmioty branży transportu i logistyki oraz związanych z nimi technologii.

www.sitl.eu 

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również