Skamol z nową fabryką w Opolu

© Panatoni

Udostępnij:

Panattoni Europe rozpoczął budowę fabryki na zlecenie Skamol - duńskiego producenta systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Obiekt o powierzchni ok. 6000 m kw. realizowany jest w formule BTO i powstaje w Opolu na terenie WSSE Invest Park.

Deweloper realizuje fabrykę płyt silikatowych dla Skamol Polska – duńskiego producenta wysokotemperaturowych materiałów izolacyjnych. Inwestycja o powierzchni blisko 6000 m kw. powstaje na 3-hektarowej działce, położonej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Opolu. Hala produkcyjna licząca ok. 4000 m kw. przygotowana zostanie pod specyfikę branży i wymogi linii wytwórczej – będą to m.in. specjalne fundamenty pod maszyny o dużym obciążeniu.Dodatkowo w obiekcie będzie przeprowadzany proces rekuperacji, czyli odzyskiwania energii termicznej, wykorzystywanej następnie do ogrzewania pomieszczeń. Część socjalno-biurowa zajmie 350 m kw. i podobnie jak w całym obiekcie będzie w niej zastosowane oświetlenie ledowe. Zakończenie prac realizowanych przez Panattoni Europe planowane jest na kwiecień 2017 roku, natomiast rozpoczęcie produkcji przez inwestora rozpocznie się w listopadzie 2017 r.

Powstająca inwestycja dla Skamol jest piątym zakładem produkcyjnym firmy – inwestor posiada trzy fabryki w Danii i jedną w Rosji. Wybór Opola podyktowany był zasobnością surowców w regionie, rozwijającym się rynkiem, a także potencjałem naukowym i dostępnością absolwentów wyższych uczelni, zwłaszcza Politechniki Opolskiej.

Źródło: Panatoni

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również