SKF ConRo zmniejsza emisję dwutelnku węgla związaną z produkcją stali

SKF
Zespół walcowniczy SKF ConRo, produkt należący do pakiety BeyondZero, ogranicza emisję dwutlenku węgla przeciętnie o 1,5 tony na zespół walcowniczy rocznie. W normalnej wielkości maszynie do ciągłego odlewania stali z 400 zespołami walcowniczymi oznacza to roczne zmniejszenie emisji CO2 o około 600 ton.

- Naszym zadaniem w SKF jest dostarczanie energooszczędnych rozwiązań dla hutnictwa, które jest jedną z najbardziej energochłonnych gałęzi przemysłu - mówi Franco Cotti, kierownik ds. Kluczowych Segmentów, Metal. - Oprócz osiągnięcia oszczędności energii, opracowaliśmy niepowtarzalny sposób regeneracji zespołów walcowniczych, który zmniejsza negatywny wpływ na środowisko towarzyszący produkcji stali, jak również usuwaniu i recyklingowi elementów zespołu walcowniczego po osiągnięciu przez nie końca okresu trwałości - dodaje.

Zespoły walcownicze SKF ConRo mogą zwiększać niezawodność i wydajność maszyn do ciągłego odlewania stali i pomóc klientowi w ograniczeniu jego negatywnego wpływu na środowisko.

Inaczej niż w przypadku konwencjonalnych zespołów walcowniczych walce ConRo nie wymagają dosmarowywania. To eliminuje zużycie smaru plastycznego, co przekłada się na znaczące oszczędności dla klienta. Oprócz tego walce ConRo charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, co zwiększa trwałość eksploatacyjną zespołu walcowniczego o 25% lub więcej. W efekcie ich użytkownicy mogą uzyskać nawet o 50% mniejsze łączne koszty operacyjne na zespół walcowniczy.

www.skf.pl

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę