SKF od 2015 z nowym prezesem

Alrik Danielson nowy prezes SKF © SKF

Udostępnij:

Firma SKF ogłosiła, że Tom Johnstone zdecydował o ustąpieniu ze stanowiska prezesa i dyrektora naczelnego SKF z dniem 1 stycznia 2015 roku. Zastąpi go Alrik Danielson, który w latach 1987-2005 zajmował szereg stanowisk kierowniczych w Grupie SKF.

Jak mówi Leif Östling, prezes rady nadzorczej SKF, pod kierownictwem Toma Johnstona firma SKF przeobraziła się w przedsiębiorstwo specjalizujące się w inżynierii wiedzy, sprzedaż wzrosła z 41 miliardów SEK w 2003 roku do zeszłorocznych 63 miliardów SEK, a całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy wyniosła ponad 400%.Toma Johnstone'a zastąpi Alrik Danielson, który od 2005 roku piastował stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego Höganäs AB zajmującej się metalurgią proszków. W latach 1987-2005 Alrik Danielson zajmował szereg stanowisk kierowniczych w Grupie SKF: był między innymi prezesem działu przemysłowego Grupy SKF i członkiem komitetu wykonawczego Grupy SKF.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.


SKFTOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również