Skuteczna izolacja akustyczna w kolorze niebieskim

Schöck, izolacja akustyczna © Schöck

Udostępnij:

O odpowiedniej izolacji akustycznej projektanci powinni już pamiętać na etapie projektowania. Z pomocą przychodzi kompleksowe rozwiązanie Schöck Tronsole, które niebieską linią oddziela akustycznie schody od ścian i spocznika, dzięki czemu dźwięki uderzeniowe na klatce schodowej są znacznie lepiej wytłumione.

Chcąc zapewnić optymalne wytłumienie dźwięków uderzeniowych, należy uwzględnić wszystkie połączenia na klatce schodowej. To dlatego projektanci powinni zadbać o szczególne zabezpieczenie tych miejsc odpowiednią izolacją. Firma Schöck oferuje kompleksowe rozwiązanie – elementy systemu Tronsole występują w idealnie dopasowanych wariantach, które gwarantują efektywną ochronę przed uciążliwymi dźwiękami uderzeniowymi. Zarówno w przypadku schodów prostych, jak i zabiegowych zapewniają najwyższą skuteczność i pozostają w zgodzie z aktualnymi wymaganiami akustycznymi.System Tronsole oddziela akustycznie schody. Dzięki jego zastosowaniu już na etapie realizacji możemy zauważyć niebieską linię, która okala elementy narażone na generowanie problemów z niechcianymi dźwiękami. To wyznacznik pewnej izolacji akustycznej.

Zarówno w przypadku elementów prefabrykowanych, jak i takich, które są wykonywane na budowie, wykonawcy mogą liczyć na łatwy montaż systemu Schöck Tronsole, skracając tym samym pracochłonne wykonywanie izolacji akustycznej. Dzięki krótkim czasom montażu i zoptymalizowanemu przebiegowi procesów budowlanych nie dochodzi do powstawania mostków akustycznych, a samo wykonywanie schodów przebiega sprawnie.

Oddzielenie biegu schodów krętych od stropu przy zastosowaniu Schöck Tronsole typu F, oddzielenie od ściany przy pomocy Tronsole typu Q stworzy niebieską linię wokół całego biegu schodów, potwierdzając tym samym zabezpieczenie przed dźwiękami uderzeniowymi. W przypadku prostych schodów ze spocznikiem z podłogą pływającą - przy oddzieleniu schodów od płyty posadzki sprawdzi się typ B, biegu schodów od stropu – typ F, a od ściany – L.Z kolei kiedy mówimy o sytuacji, gdzie spocznik i bieg schodów są oddzielone, prosty bieg najlepiej zabezpieczy typ L, za połączenie ze stropem odpowie typ T, a izolacją spocznika od ściany zajmie się typ Z. Elementy systemu posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Dane zawarte w aprobacie pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa w fazie projektowania oraz długotrwałe wytłumienie dźwięków uderzeniowych na klatce schodowej. Użycie systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® pozwala na wykonanie ciągłego oddzielenie akustycznego schodów od ściany i spocznika, co potwierdza niebieska linia dookoła. To sposób na skuteczne zminimalizowanie mostków akustycznych.

Źródło: Schöck

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również