Smar z grafitem Klübertop TG 05 N

© Klueber

Udostępnij:

Produkt Klübertop TG 05 N to nowa wysokowydajna powłoka związana firmy Klüber Lubrication, zapewniająca znakomite smarowanie na sucho na cały okres eksploatacji. Zawiera on grafit, co pozwala na zachowanie małego współczynnika tarcia.

Oprócz doskonałych właściwości chroniących przed zużyciem i korozją produkt Klübertop TG 05 N dzięki zawartości grafitu pozwala na zachowanie małego współczynnika tarcia, co jest szczególnie korzystne w przypadku stosowania wraz z olejami lub smarami lub podczas rozruchu maszyny. Nowa powłoka związana bardzo dobrze usprawnia powyższy charakter eksploatacyjny i przyczynia się do wydłużenia okresu eksploatacyjnego danego podzespołu. Produkt Klübertop TG 05 N jest odporny na temperaturę do 300°C.Nowa powłoka związana wykazuje swoje wysokie parametry eksploatacyjne zarówno w zastosowaniu na sucho, jak i w aplikacji warstwowej. Kolejną zaletą produktu Klübertop TG 05 N jest jego przewodność elektryczna pozwalająca na odprowadzenie ładunku elektrycznego nawet w przypadku uderzenia pioruna, co jest ważną cechą przy zastosowaniu w obudowach zewnętrznych przepływomierzy, np. w instalacjach chemicznych lub na statkach.

Jak wyjaśnia Rudolf Zechel, menadżer produktu ds. powłok związanych i past w firmie Klüber Lubrication: „opracowując Klübertop TG 05 N skoncentrowano się głównie na optymalizacji zużycia i ochronie przeciwkorozyjnej. Ponadto produkt nie zawiera N-metylopirolidonu (NMP), co znacząco ułatwia jego transport i magazynowanie w porównaniu do podobnych produktów".

Produkt Klübertop TG 05 N jest już z powodzeniem stosowany w mocowaniu obejm i sprężyn zatrzaskowych w urządzeniach AGD i wkrótce zastąpi dotychczas stosowany produkt do zawiasów drzwiowych, łożysk spiekanych, ślizgowych oraz połączeń śrubowanych w motoryzacji i oprzyrządowaniu. Nowa powłoka związana znajduje również zastosowanie w przypadku wielu podzespołach używanych w technologii łożyskowania, elektrotechnice i mechanice precyzyjnej oraz przemyśle tekstylnym, a zwłaszcza w zastosowaniach, gdzie należy unikać zanieczyszczenia oleju lub smaru.Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również