SmartStruxure Lite – dla małych i średnich instalacji

©

Udostępnij:

Firma Schneider Electric wprowadza innowacyjne rozwiązanie nazwane SmartStruxure Lite, dedykowane dla rynku małych i średnich instalacji. Teraz również budynki o niewielkiej powierzchni mogą być efektywnie sterowane i monitorowane, co obniża koszty eksploatacji obiektu.

Zastosowanie SmartStruxure Lite umożliwia znaczną oszczędność kosztów bez negatywnego wpływu na komfort użytkownika budynku.Nowy system firmy Schneider Electric to ciekawa oferta uzupełniająca dotychczasowe rozwiązania pomiędzy lokalnym sterowaniem poszczególnych instalacji a centralnym systemem sterowania i zarządzania instalacjami w budynku. Podstawą rozwiązania są wielofunkcyjne urządzenia zarządzania (MPM), które łączą w jednym urządzeniu: programowalny sterownik, bramki i serwer sieci Web. Umożliwia to modernizację istniejących instalacji bez konieczności zakupu dodatkowego oprogramowania i zapewnia kompatybilność z urządzeniami obsługującymi: Modbus, EnOcean (bezprzewodowy) i ZigBee (bezprzewodowy).

SmartStruxure Lite wykorzystuje bezprzewodowe i internetowe technologie. W przyjazny dla użytkownika sposób umożliwia łatwe i skuteczne sterowanie urządzeniami wentylacji, ogrzewania i chłodzenia oraz oświetlenia, posiadającymi możliwość komunikacji z systemem zarządzania budynkiem (BMS). Produkt skierowany jest do małych i średnich budynków komercyjnych (firmy, mniejsze biura), budynków użyteczności publicznej, sklepów, magazynów, małych hoteli, pensjonatów i domów wczasowych.

„SmartStruxure Lite to ciekawa oferta, która mamy nadzieję spotka się z dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i projektantów rynku małych i średnich instalacji, gdzie budżety nie są tak duże jak w przypadku inwestycji wielkopowierzchniowych, takie jak np: biurowce, centra handlowe, hale widowiskowe. Nie bez znaczenia jest tu komunikacja bezprzewodowa, która umożliwia prostą modernizację istniejącej instalacji oraz nieskomplikowaną konfiguracje, ułatwiającą obsługę systemu przez użytkownika" - powiedział Jacek Parys, wiceprezes Pionu Budynków firmy Schneider Electric.Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również