Solvay zbuduje w Polsce nowy zakład produkcji krzemionki

© Solvay

Udostępnij:

Koncern Solvay ogłosił, że zainwestuje 75 milionów euro w budowę nowego zakładu we Włocławku. Zakład będzie miał roczną zdolność produkcją 85 000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica - HDS) wykorzystywanej do produkcji opon energooszczędnych.

Nowy zakład, położony w centralnej Polsce, blisko głównych węzłów energetycznych i nowej autostrady Warszawa-Gdańsk, będzie oferował korzyści logistyczne klientom z Europy Wschodniej i Rosji. Zakład będzie się znajdował w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE), na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku.- Rozpoczynamy ten projekt z dumą; jest on efektem współpracy z władzami i naszym partnerem przemysłowym Anwil. Obie ekipy ciężko pracowały z naszym zespołem, aby projekt w Polsce ujrzał światło dzienne - tłumaczy Patrick Lermusiaux, Globalny Dyrektor Operacyjny ds. Krzemionki. - Za niecałe dwa lata zakład będzie prowadzić działalność i produkcję w najwyższych standardach - dodaje.

Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil PREMIUM, krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. PREMIUM to wyjątkowa, opatentowana krzemionka wysokodyspersyjna, pozwalająca aż o siedem procent zmniejszyć zużycie paliwa, jednocześnie poprawiając inne właściwości opon.

www.solvaychemicals.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również