Spawanie orbitalne TIG

© Kemppi

Udostępnij:

 

A7 TIG Orbital System 300 firmy Kemppi to profesjonalny sprzęt do wielowarstwowego spawania rur o średnicy 25-355 mm metodą TIG, stosowany najczęściej w przemyśle przetwórczym – głownie w farmacji i branży spożywczej.

Urządzenie składa się z modułu sterującego chłodzeniem wodą, pilota oraz głowicy spawalniczej typu otwartego z podajnikiem drutu. Głowica jest chłodzona wodą, co pozwala pracować intensywnie i wydajnie (jedynym ograniczeniem jest temperatura międzyściegowa).Automatyczne funkcje programowania i regulacji długości łuku (AGC) zapewniają szybszą konfigurację i lepszą jakość spoiny oraz pozwalają obniżyć koszty. Elektroda jest automatycznie odsuwana od elementu spawanego na odpowiednią odległość, co zapewnia prawidłową długość łuku. Przed rozpoczęciem pracy operator musi podać tylko trzy parametry: materiał, średnicę i grubość ścianki rury. Następnie system automatycznie oblicza optymalne parametry nastawy urządzenia i zapamiętuje ustawienia, a gdy operator zmieni parametry w trakcie pracy – proponuje odpowiednie modyfikacje. Operator może też zapisać dane na karcie pamięci lub wydrukować na drukarce połączonej z modułem sterującym. Wszystkie funkcje systemu można regulować za pomocą pilota.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również