Spawarka laserowa SWA – spawanie, naprawa i regeneracja form ze źródłem typu fiber

Udostępnij:

Firma SISMA rozszerzyła swoją ofertę o nowy produkt – spawarkę laserową SWA. Absolutna nowość jest dostępna na rynku od maja 2021 r. i stanowi prawdziwy przełom w dziedzinie laserowego spawania i regeneracji form.

Spawarka laserowa z serii SWA została zaprojektowana specjalnie do wykonywania, modyfikacji i napraw form uszkodzonych na skutek zużycia. Zastosowanie laserów z dodatkowym podaniem drutu zrewolucjonizowało tradycyjne techniki spawania form, umożliwiając naprawy bez konieczności podgrzewania. Pozwala to uniknąć typowych uszkodzeń wywoływanych przez tradycyjne spawanie, takich jak odkształcenia geometryczne, przypalenia krawędzi czy odwęglenie.

Dzięki właściwościom wiązki laserowej można spawać skomplikowane obszary, takie jak wąskie i głębokie rowki czy krawędzie wewnętrzne lub zewnętrzne. Jakość metalurgiczna spoiny spełnia najwyższe standardy dla wszystkich stali, stopów miedzi i aluminium. Twardość zgrzewanych warstw może osiągać bardzo wysokie wartości – bez konieczności późniejszej obróbki cieplnej. Prosty sposób obsługi urządzenia i doskonały podgląd wizualny obszaru podawania materiału sprawiają, że technologia ta jest dostępna dla każdego – bez konieczności zatrudniania wysoko wykwalifikowanych pracowników.

System SWA jest zasilany źródłem laserowym nowej generacji o mocy 300 W lub 450 W, które zapewnia większą wydajność energetyczną, produktywność i stabilność procesu oraz generuje wysokiej jakości wiązkę laserową. Cechy te zwiększają szybkość produkcji, jednocześnie gwarantując bezbłędne wykonanie procesu. Dzięki temu, że system bazuje na laserze diodowym, nie ma żadnych części eksploatacyjnych i nie wymaga konserwacji.

Parametrami obróbki można sterować za pomocą oprogramowania, które umożliwia każdemu operatorowi praktycznie intuicyjne przeprowadzanie zaawansowanych operacji spawalniczych. Jego funkcje obejmują spawanie wzdłuż ścieżek kołowych, spawanie na pochyłych płaszczyznach, wypełnianie i funkcję zakładki do wykonywania wyjątkowo regularnych i powtarzalnych spoin.

Artykuł sponsorowany


Udostępnij:

Drukuj


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.