Specjalna Strefa Ekonomiczna w Łodzi coraz większa

©

Udostępnij:

Włączenie w granice strefy gruntów zlokalizowanych w Łodzi, Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach i Wieluniu o łącznej powierzchni ponad 36 ha to nowelizacja, którą wprowadza najnowszy projekt rozporządzenia.

Celem zmiany granic strefy jest intensyfikacja wykorzystania instrumentu specjalnych stref ekonomicznych dla rozwoju nowych inwestycji. Pozwoli to zwiększyć innowacyjność projektów, podnoszących konkurencyjność polskiej gospodarki oraz tworzących nowe miejsca pracy. W wyniku wprowadzonych zmian powierzchnia Strefy zwiększy się do ponad 1339 ha.Szacuje się, że dzięki rozszerzeniu SSE o tereny zlokalizowane w Łodzi, powstanie ok. 940 nowych miejsc pracy i poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości blisko 504 mln zł. Ponadto włączenie do Strefy gruntów prywatnych umożliwi ukończenie 4 inwestycji rozpoczętych przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu. Realizacja tych projektów pozwoli na utworzenie kolejnych 720 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie blisko 2 tys. już istniejących etatów.Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również