Spektakularny powrót staje się faktem

Rekordowy, 40-proc. wzrost powierzchni wystawienniczej, kilkaset maszyn w cyklu produkcyjnym. Światowe premiery, największa w Polsce strefa kooperacji, francuskie misje gospodarcze, nowości prezentowane przez ponad 200 wystawców z Polski oraz zagranicy, m.in. z Austrii, Belgii, Czech, Niemiec, Rumunii, Turcji, Włoch oraz Ukrainy. Nowy salon Automatyki i Robotyki oraz organizowany po raz pierwszy w naszym kraju kongres CAx Innovation. Przed nami wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów EUROTOOL® połączona z 6. edycją Targów BLACH-TECH-EXPO (14-16. października).

Światowy poziom

Od kilkunastu lat dla branży obróbki mechanicznej październikowe Targi EUROTOOL® to jeden z najważniejszych terminów w kalendarzu spotkań. To tutaj robi się przecież najlepsze interesy. I choć wydarzenie organizowane przez Targi w Krakowie ma swoją bogatą tradycję, to tej jesieni czeka nas zupełnie nowe otwarcie, które już teraz uznać należy za Zapowiada się, że wkrótce ta impreza powróci do roli wiodącej w kraju – mówi Piotr Pachczyński z firmy Faktor. EUROTOOL® ma teraz wszystkie atuty, by tak się stało. Światowej klasy obiekt, wybudowany w oparciu o system inteligentnego budynku, z pojemnym parkingiem, dwiema halami wystawienniczymi bez słupów i ścian działowych, na 13 tys. m2 powierzchni użytkowej, z salami seminaryjnymi o różnej wielkości, pokojami spotkań, restauracją i lobby o powierzchni 1400 m2 oraz podłogą o nośności 40 kPa i obszernymi brami rozładunkowymi, pozwalające na ekspozycję ciężkich maszyn. Do tego magia Krakowa oraz starannie zaplanowany program towarzyszący z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy.

 

Nowości i premiery 2014 r.

W trakcie trzydniowych targów zobaczymy setki maszyn w cyklu produkcyjnym, niezliczoną ilość nowości, światowe premiery produktów i usług, które powalczą w konkursie EUROTOOL® o prestiżowe nagrody – statuetki smoka wawelskiego w konkursie Złote Smoki. Po raz pierwszy w historii Targów i po raz pierwszy w Polsce odbędzie się tam Kongres CAx Innovation organizowany przez stowarzyszenie „ProCAx”, który będzie znakomitym uzupełnieniem Salonu Technologii CAx – propozycji dla inżynierów, ceniących sobie wygodę i korzystających z nowoczesnych narzędzi pracy. Jedną z nowości tegorocznej edycji targów jest Salon Automatyki i Robotyki obejmujący m.in. zagadnienia związane z automatyzacją i sterowaniem produkcją, robotyzacją stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych. Swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Ogromne zainteresowanie wystawców tą tematyką zapowiada stałą pozycje salonu w ramach targów. Niezwykle ciekawe dla wystawców i zwiedzających mogą być: całodniowe seminarium z zakresu obróbki cieplnej narzędzi, organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej oraz Polsko-Niemieckie Forum Kooperacyjno-Inwestycyjne, organizowane przez Konsulat Generalny Niemiec. spektakularne. Informacja o przenosinach do nowoczesnego EXPO Kraków, bogaty program towarzyszący kontaktom biznesowym oraz udział w imprezie polskich i zagranicznych liderów branży przemysłowej spowodowały ogromne zainteresowanie tymi targami. W porównaniu z rokiem ubiegłym firmy wynajęły aż 40% więcej powierzchni wystawienniczej. – Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu EXPO Kraków i było imponujące, podobnie jak obiekt, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wracam tu po okresie nieobecności.

 

Szansa na sukces

Od czterech lat targom towarzyszy Salon Kooperacji Przemysłowej – największe na polskim rynku spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi, modernizacji maszyn, itp. W ubiegłym roku w salonie i towarzyszących mu polsko-niemieckich spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło ponad 100 podwykonawców z Czech, Danii, Niemiec, Polski, Słowacji i Węgier. Udział w salonie daje szansę dla małych i średnich firm na nawiązanie współpracy z dużymi rynkowymi graczami. Podczas zbliżającej się edycji zaplanowano m.in. polsko-węgierskie spotkania kooperacyjne. Szansą nawiązania międzynarodowych kontaktów będzie z kolei udział w targach delegacji francuskich przedsiębiorców.

 

Zlicytują smoka!

Tegorocznej edycji Targów towarzyszy niezwykła akcja. W ramach współpracy wystawców powstanie replika krakowskiego smoka wawelskiego, która trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samym pod młotek trafi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Twórcy komiksów Marvela nadali mu przydomek "krakowskiej bestii". Niezwykłego zadania podjęła się firma SCANTECH, która zeskanowała rzeźbę oraz firma AEP - Ajan Engineering Polska , która wykonała replikę z dostarczonego projektu. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą prof. Bronisława Chromego – autora oryginalnej rzeźby.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę