Spółka Skarbu Państwa sprywatyzowana. PKP Energetyka w rękach CVC

©

Udostępnij:

CVC Capital Partners sfinalizowało zakup PKP Energetyka. Wartość transakcji to około 477 milionów euro.

Od 6 lipca trwała ostatnia faza negocjacji pomiędzy spółkami. Wcześniej nad zakupem polskie firmy wahały się jeszcze inne podmioty między innymi Enea, Energa i PGE. Ostatecznie padło na CVC Capital Partrs, które w ciągu dwóch tygodni dogadało się z PKP Energetyka.- Cieszymy się z pierwszej bezpośredniej inwestycji w Polsce. Wiele naszych spółek działa od dawna na polskim rynku, ale liczymy, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju naszej obecności w kolejnych latach - podkreśla István Szőke, partner w CVC na łamach serwisu Wprost.pl.

Dzięki sprzedaży, prawdpodobnie uda się spłacić część długu należąceo do całej spółki PKP.

CVC jest firmą inwestycyjną, która głównie skupia się na aktywach w Europie z branży przemysłowej, ale nie tylko. Od początku istnienia, czyli roku 1981 udało jej się przeprowadzić ponad 300 inwestycji.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również