Spotkania specjalistów WABCO4Designers

Wabco © Wabco

Udostępnij:

Metody obliczeń, testów i symulacji w przemyśle motoryzacyjnym to tematy przewodnie III edycji spotkania dla inżynierów konstruktorów z cyklu WABCO4Designers. Spotkania są organizowane w celu umożliwienia kontaktu fachowców z różnych dziedzin.

– Postęp technologiczny w motoryzacji i innych dziedzinach życia to efekt konsekwentnej, często wielomiesięcznej pracy wielu inżynierów. Przełomowe pomysły i rozwiązania powstają często dzięki kooperacji, dlatego WABCO jako lider innowacji chętnie dzieli się z inżynierami swoją wiedzą. Dla wielu z nich jesteśmy także kuźnią talentów – powiedział Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska - Dla inżynierów spoza WABCO szczególnie cenny będzie kontakt z ekspertami-praktykami z działu obliczeń i symulacji, którzy na co dzień wspierają konstruktorów, i którzy podczas majowej edycji WABCO4Designers podzielą się swoimi doświadczeniami.Obliczenia i symulacje są obecnie szeroko wykorzystywane przy konstruowaniu produktów w różnych sektorach gospodarczych, w tym m.in. w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD. To nieodzowny element inżynierii produktu. Podobnie WABCO powszechnie wykorzystuje wsparcie symulacyjne w swoim Globalnym Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym zatrudnionych jest ponad 300 inżynierów, z czego połowę stanowią konstruktorzy bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo projektowanych produktów. Aby to osiągnąć niezbędne jest wsparcie zespołu obliczeń i symulacji, który przy wykorzystaniu zaawansowanych metod i narzędzi dokonuje oceny wytrzymałości, funkcjonalności i żywotności. Jednymi z głównych produktów podlegających takiej weryfikacji są sprężarki, hamulce, siłowniki hamulcowe, elementy zawieszenia stosowane w samochodach ciężarowych i osobowych, elementy systemów zarządzania powietrza, systemów stabilizacji jazdy oraz automatycznych skrzyń przekładniowych.

Prezentacje tematyczne:

W trakcie WABCO4Designers uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się tematyką wykorzystania symulacji numerycznych w procesie konstruowania produktów. Swoje tematy zaprezentują trzej przedstawiciele działu R&D:Krzysztof Hyzopski, kierownik ds. obliczeń i symulacji w dziale inżynierii produktu - „Obliczenia wału korbowego sprężarki tłokowej”.

Karol Czekaj, starszy inżynier ds. obliczeń i symulacji - „Obliczenia połączenia śrubowego na przykładzie sprężarki”.

Damian Bodniewicz, inżynier tego samego obszaru, a także doktorant Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Mechaniki i Inżynierii Materiałowej - „Analiza numeryczna pokrywy elektroniki wykonanej z tworzywa sztucznego ze wzmocnieniem”.

Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym oraz wizytą na hali produkcyjnej oraz w Centrum Testowym WABCO. Odbędzie się 24 maja 2018 roku o godzinie 17:00 w siedzibie firmy WABCO we Wrocławiu przy ulicy Ostrowskiego 34.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również