Spotkanie Kampus Pracze dla nauki i biznesu. Nasza relacja

©

Udostępnij:

Czy połączenie nauki i biznesu jest możliwe? Spotkanie we wrocławskim Centrum Badań EIT+ pokazuje, że tak.

14 października odbyło się spotkanie Kampus Pracze dla Nauki i Biznesu we Wrocławiu. Celem wydarzenia było pokazanie, że nauka i biznes idą w parze i potrafią się wspierać. Spotkanie zostało podzielone na trzy części. W pierwszej Agencja Rozwoju Przemysłu przedstawiła kilka najważniejszych modeli wsparcia dla przedsiębiorstw, które planują rozpocząć działalność lub rozwijać dotychczasowe projekty i produkty. Najważniejszą rzeczą dla ARP jest innowacyjność, która na spotkaniu we Wrocławiu była odmieniana przez wszystkie przypadki.Druga część spotkania obejmowała przede wszystkim podpisanie umowy pomiędzy ARP a Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Przedstawiony został również materiał filmowy, który prezentował cały wrocławski kampus badawczy. Na końcu odbył się panel dyskusyjny z udziałem: wiceprezes ARP Patrycji Zielińskiej, dyrektora Departamentu Konkurencyjności i Innowacyjnści w Ministerstwie Infrastrukury i Rozwoju Marcina Łaty, wiceprezes Legnickiej SSE Doroty Włoch, dyrektora Departamentu Badań i Innowacji w KGHM Agaty Juzyk, dyrektora Departamentu Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT + prof. Detlefa Hommela oraz dyrektora Departamentu Biotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT + prof. Henryka Kozłowskiego. Uczestnicy panelu wspólnie dyskutowali o możliwościach współpracy pomiędzy Centrym Badań oraz przedsiębiorcami.

W trzeciej części spotkania odbyło się symboliczne otwarcie Kampusu Pracze przed nowym budynkiem numer 3. W tym czasie można było zwiedzić cały obiekt Kampusu i zobaczyć od środka laboratoria oraz poznać pracujących tam badaczy.

Wrocławskie Centrum Badań EIT + to 23 tys. metrów kwadratowych powierzchni, około 40 laboratoriów bio- i nanotechnologicznych, 59 projektów badawczych, 96 pracowników naukowych, 48 zgłoszeń patentowych, 8 przyznanych patentów i ponad 200 firm współpracujących na co dzień. Kampus powstał jako wspólne przedsięwzięcie władz miasta Wrocławia oraz największych wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również