Sprzęgła miniaturowe do zastosowań w automatyce i w robotach

Enemac, sprzęgła © Enemac

Udostępnij:

W urządzeniach sterowniczych i regulacyjnych projektowane są coraz mniejsze układy napędowe. Firma Enemac specjalizująca się w napędach posiada do tego celu w programie różne sprzęgła miniaturowe. W zależności od zastosowania na pierwszym miejscu stawiane są różne atrybuty sprzęgieł.

Do kompensacji wzajemnego przemieszczenia promieniowego lub przemieszczenia osiowego dwóch wałków nadaje się miniaturowe sprzęgło krzyżowe typu EWOHC. Może być ono stosowane przykładowo do tachometrów, osi numerycznie sterowanych, silników krokowych, napędów robotów, układów liniowych lub urządzeń manipulacyjnych.


Jeśli natomiast istotne są atrybuty takie, jak amortyzacja drgań, amortyzacja wibracji lub izolacja elektryczna, na przykład w urządzeniach medycznych, korzystne jest zastosowanie miniaturowego sprzęgła elastomerowego typu EWJTC.

Miniaturowe metalowe sprzęgła mieszkowe typu EWA oraz EWB odznaczają się z kolei wysoką sztywnością skręcania oraz zdolnością do kompensacji dużych wzajemnych przesunięć. Dzięki temu, iż sprzęgła wykonane całkowicie z metalu, mogą być stosowane w zakresie temperatur od ‑100°C do +300°C.


TOP w kategorii


#Produkty

ENEMAC sprzęgłaW normalnych warunkach eksploatacyjnych miniaturowe sprzęgła Enemac nie wymagają konserwacji a w przypadku prawidłowego zamontowania osiągają prawie niczym nieograniczoną żywotność.

Źródło: Enemac

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również