Śruby kulowe, łożyska oraz prowadnice liniowe NSK na wystawie EMO 2019

Preview
NSK
Reklama
Reklama

Wśród prezentowanych na tegorocznej wystawie EMO rozwiązań z wszechstronnego portfolio NSK znajdą się liczne, warte uwagi podzespoły dla obrabiarek, w tym ostatnio wprowadzona na rynek seria śrub kulowych, zgodna ze standardem DIN, oraz nowe serie precyzyjnych śrub kulowych o wysokiej wytrzymałości. Eksponowane będą również łożyska wrzecionowe, zoptymalizowane pod kątem jeszcze wyższej precyzji i prędkości pracy, oraz kolejny zestaw produktów – seria prowadnic liniowych wyposażonych w uszczelki zapewniające wysoką pyłoszczelność.

 

Reklama

Szybkobieżne śruby kulowe zgodne ze standardem DIN przeznaczone do zastosowań w obrabiarkach

Jednym z głównych elementów prezentacji oferty NSK na targach EMO będą ostatnio wprowadzone na rynek śruby kulowe zgodne ze standardem DIN, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem zapewnienia wysokiej prędkości, dużej obciążalności oraz cichej pracy. Dzięki zastosowaniu opatentowanej przez NSK stali łożyskowej typu TF osiągnięto wyższą o 40% wartość dynamicznej nośności bazowej.

W centrum uwagi znajdzie się również seria bardzo wytrzymałych, precyzyjnych śrub kulowych, wytwarzanych przy użyciu nowo opracowanej technologi obróbki powierzchniowej, dzięki której ograniczone zostało zużycie śrub oraz uzyskano ich bezobsługowe działanie przez dłuższy czas. Na powierzchnie bieżni nakładana jest specjalna struktura, która znacząco poprawia warunki formowania się filmu olejowego. Zwykle trudno jest uzyskać odpowiednią warstwę filmu olejowego podczas pracy oscylacyjnej z niskimi prędkościami obrotowymi oraz krótkimi skokami roboczymi. Niemniej jednak, nawet w takich warunkach w/w wysoko wytrzymałe, precyzyjne śruby kulowe są trzy razy bardziej odporne na zużycie od produktów standardowych. Śruby kulowe tego typu stanowią idealne rozwiązanie dla centrów obróbczych realizujących operacje o wysokiej dokładności, takie jak obróbka matryc i form. Bardzo dobrze sprawdzają się również w maszynach do obróbki elektroerozyjnej (EDM).

Preview

Wysoko wytrzymałe, precyzyjne śruby kulowe NSK wykorzystują nowo opracowaną technologię obróbki powierzchni

 

Reklama

Śruby kulowe NSK z wałami oraz nakrętkami jako elementami zamiennymi, znajdujące swoje zastosowanie w automatycznych systemach transportujących (typu «pick and place»), będą kolejnym produktem prezentowanym na targach. W tym przypadku wał oraz nakrętka są obrabiane indywidualnie, dzięki czemu NSK może zaoferować wzajemną zamienność tych podzespołów. Śruby kulowe NSK z elementami zamiennymi o klasie dokładności C7 będą dostępne w zakresie średnic wałów od 15 do 32 mm oraz ze skokami roboczymi od 5 do 20 mm. Będzie również możliwość montażu jednostki samosmarującej NSK K1-unit jako opcja.

Kolejną innowacją prezentowaną na targach będą śruby kulowe serii S-HTF do zastosowania we wtryskarkach. Produkty te zapewniają ponad dwukrotnie dłuższy czas eksploatacji oraz o 30% wyższą nośnośc dynamiczną w porównaniu do wcześniejszych serii.

 

Zoptymalizowane łożyska wrzecion zapewniające jeszcze wyższą precyzję i prędkość pracy

NSK zaprezentuje na wystawie ostatnio wprowadzone na rynek jednorzędowe łożyska walcowe z oznaczeniem «Robustride». Główną cechą serii «Robustride» jest kosz łożyskowy, którego geometria oraz sposób prowadzenia zostały zoptymalizowane pod kątem zastosowania w napędach wrzecion obrabiarek. W rezultacie optymalizacji następuje korzystniejsza dystrybucja środka smarnego, dzięki czemu uzyskano ograniczenie oraz bardziej jednorodny rozkład temperatury w obrębie łożyska tocznego, co minimalizuje jego zużycie, nawet pod dużym obciążeniem.

Preview

Specjalny kosz łożysk Robustride pomaga minimalizować zużycie nawet przy dużych obciążeniach

 

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem łożyskowym będzie seria ultra szybkobieżnych łożysk kulkowych skośnych Robust, wyposażonych w kosz typu «Surssave», które będą eksponowane podczas pracy we wrzecionie obrabiarki. Kosz tego typu pozwala na ograniczenie generowania ciepła o 20% w porównaniu ze standardowymi łożyskami pracującymi z wysokimi prędkościami obrotowymi.

 

Ruch liniowy o wysokiej wydajności

 

Preview

 Seria prowadnic wałeczkowych RA została wyposażona w uszczelkę zapewniającą pyłoszczelność 

 

NSK zaprezentuje również nową serię prowadnic wałeczkowych RA z wysokoodpornymi na zanieczyszczenia uszczelnieniami typu V1 oraz z uszczelnieniami dolnymi V1, wydłużającymi okres eksploatacji oraz niezawodność obrabiarek. Wysoką pyłoszczelność i niski opór tarcia uzyskano dzięki optymalizacji kształtu oraz punktów styku wargi uszczelki, a także dzięki użyciu materiału uszczelki o wysokiej odporności na ścieranie. Na targach EMO w Hanowerze seria RA będzie prezentowana w tzw. water box.

 

Goście odwiedzający targi EMO w Hanowerze, które odbędą się od 16 do 21 września br., ofertę NSK znajdą na stoisku B34 w hali nr 7.

 

Źródło: NSK Europe

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama