Śruby REMFORM zmniejszają koszt montażu elementów z tworzyw sztucznych.

Preview
Reklama
Reklama

Śruby Remform firmy Arnold Umformtechnik GmbH & Co. zmniejszają całkowity koszt połączeń części plastikowych, dzięki wyeliminowaniu użycia nakrętek lub innych elementów mocujących. Ponadto zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa montażu ze względu na specjalny projekt zapewniający dużą różnicę między momentem formującym a niszczącym. Śruby Remform do połączeń elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywane są głównie w przemyśle motoryzacyjnym.

Wodróżnieniu od innych metod łączenia części z tworzyw sztucznych, bezpośredni montaż za pomocą śrub REMFORM nie wymaga użycia dodatkowych elementów mocujących. Śruby REMFORM same formują niezbędny otwór i gwint w łączonych częściach. Eliminuje to automatycznie kosztowne procesy przygotowawcze, konieczne przy konwencjonalnym sposobie łączenia. Ponadto, duża prędkość gwintowania wymagana w tej metodzie skraca czas produkcji. Jednocześnie śruby Remform zapewniają bardzo wysokie bezpieczeństwo połączeń. Asymetryczna geometria gwintu Remform optymalizuje rozłożenie sił powstających w procesie gwintowania. W celu poprawienia przepływu materiału, dolna flanka gwintu jest zaokrąglona, natomiast górna flanka gwintu (zwrócona na wprost łba śruby) jest stroma, co zwiększa pokrycie powierzchni nośnej gwintu, dzięki czemu wzrasta wartość siły wyrywającej i zwiększa się odporność na obciążenia dynamiczne. Duża różnica między wartościami momentu formującego i momentu zrywającego zwiększa margines bezpieczeństwa - śruby Remform są zawsze w pełni dokręcone - nie ma mowy o zerwaniu gwintu.

Reklama

Wartości momentu niszczącego i obciążenia wyrywającego, jak również różnica między momentem formującym a zrywającym, są w niektórych wypadkach większe o ponad 30% w porównaniu do wartości charakteryzujących śruby o kącie 30o.

Reklama

Więcej na stronie: www.arnold-polska.com

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama