Stacjonarne czytniki kodów kreskowych 1D/2D

© Cognex

Udostępnij:

Cognex opracował trzy nowe typy stacjonarnych czytników kodów kreskowych linii DataMan, oznaczone symbolami 150, 260 i 360. Służą one do odczytu kodów 1D, w tym dzięki zastosowanej technologii Hotbars 2 również uszkodzonych lub słabo wydrukowanych, a także kodów 2D. Z kolei technologia PowerGrid pozwala odczytywać nierozpoznawalne wcześniej kody 2D bez widocznej obwiedni.

Umożliwiają łatwą wymianę układu oświetlającego i optyki podczas pracy w terenie. Dzięki przyciskom automatycznego strojenia i wyzwalania, ich konfiguracja może się odbywać bez współpracy z komputerem.

Czytniki serii DataMan 150 z interfejsem USB oraz DataMan 260 z interfejsem Ethernet występują w wersji prostej i kątowej (right-angle), co ułatwia montaż w ograniczonych przestrzeniach. Ich elastyczna konstrukcja eliminuje konieczność stosowania skomplikowanych torów optycznych i zwierciadeł. Czytniki serii 360 zawierają specjalny pierścień świetlny zapewniający sygnalizację odczytu pod dowolnym kątem. Ponadto, obsługują karty MicroSD, co umożliwia tworzenie kopii konfiguracji i w razie potrzeby znacznie ułatwia wymianę czytnika. Dodatkowym atutem serii 360 jest 3-krotnie większa pojemność wewnętrznej pamięci niż w poprzedniej wersji DataMan 300.

Nowe czytniki DataMan 150, 260 i 360 charakteryzują się stopniem ochrony IP65. Znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym i spożywczym oraz w logistyce.www.cognex.com

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również