Start-up może wygrać 30 tys. euro

start-up, PowerUp!, InnoEnergy © planet pr

Udostępnij:

Jeszcze tylko do 19 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu PowerUp!. Ponieważ tegoroczna edycja cieszy się wielkim zainteresowaniem InnoEnergy, organizator konkursu, zwiększył główną nagrodę do 30 tys. euro.

PowerUp! to konkurs dla start-upów z 24 krajów Europy. Głównym obszarem konkursu jest sektor energii i cleantech, ale poszukiwane są również rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smartcity oraz technologie ograniczające emisję szkodliwych pyłów do atmosfery.

Oprócz wspomnianej nagrody głównej – 30 tys. euro – przewidziane są też nagrody finansowe za drugie (10 tys. euro) i trzecie (5 tys. euro) miejsce. Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do akceleratora InnoEnergy Highway, oferującego finansowanie do 150 tys. euro.

– Nie tylko zajmujemy się finansowaniem, ale też wspieramy dane projekty do momentu ich komercjalizacji. Oferujemy usługi związane np. z budowaniem zespołu, szkoleniami, coachingiem, mentoringiem – tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe.


Łukasz Świercz, Business Creation Officer w InnoEnergy, podkreśla, że PowerUp! to też okazja, by przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz jego ochrony. Taką szansę uzyskali laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy z powodzeniem rozwijają i komercjalizują swoje rozwiązania.

– Przykładem może być opracowany przez polski zespół Bin-e – inteligentny kosz na śmieci, który sam rozpoznaje i sortuje odpady komunalne – mówiŚwiercz. Do tej pory start-up sprzedał w Polsce ponad 100 urządzeń, a niedawno zyskał dofinansowanie w wysokości niemal 500 tys. euro.

 

Źródło: Planet PR

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również