Statyw do skanowania liniowego do współpracy z pirometrami punktowymi

© Fluke

Udostępnij:

Firma Fluke Process Instruments zaprezentowała statyw do skanowania liniowego SpotScan przystosowany do współpracy z pirometrami punktowymi. Kompatybilny z bezkontaktowymi sensorami temperatury IR serii Endurance, Marathon, Modline 5 i Modline 7, udostępnia on innowacyjny mechanizm skanowania pozwalający użytkownikom zbierać wyniki pomiaru temperatury z większej powierzchni analizowanego obiektu.

Statyw do skanowania liniowego SpotScan zwiększa możliwości pomiarowe termometrów IR w wielu aplikacjach, począwszy od obróbki metali i nagrzewania indukcyjnego po produkcję grafitu. Doskonale nadaje się do monitorowania punktów gorąca i punktów zimna materiałów transportowanych na przenośnikach.

SpotScan pozwala zachować doskonałe właściwości optyczne zaawansowanych sensorów temperatury oferowanych przez Fluke Process Instruments, umożliwiające uzyskanie małej średnicy plamki, a dodatkowo oferuje funkcję przesuwania plamki po badanym obiekcie, pozwalającą uzyskać więcej informacji dotyczących krytycznych procesów produkcyjnych. Użytkownicy mogą identyfikować punkty gorąca na większym obszarze oraz monitorować w sposób ciągły wyjście analogowe, co pozwala na wykrywanie wahań temperatury wykraczających poza zdefiniowane wartości graniczne.Statyw SpotScan pozwala operatorom zakładów przemysłowych wykorzystać układ kondycjonowania sygnałów z sensora do uzyskiwania informacji na kilka różnych sposobów. Przykładowo, funkcja “peak picker” pomaga identyfikować punkty gorąca na większym obszarze. Funkcje averaging/response time dają rozkład temperatury średniej na rozszerzonym obszarze. W każdym przypadku operator zyskuje możliwość analizowania rozszerzonego widoku, dostarczającego więcej danych pozwalających lepiej zrozumieć stan procesu.

SpotScan jest dostępny z różnymi opcjami celowania i okresowego badania jego dokładności. Wbudowane pokrętła zapewniają łatwe ustalanie pozycji skrajnych i środkowej zakresu skanowania oraz służą do programowania częstotliwości skanowania. W przypadku sensorów wyposażonych w celownik laserowy, użytkownik po włączeniu przyrządu od razu wie, w którym punkcie jest dokonywany pomiar. W przypadku sensorów z celownikiem optycznym, skanowanie może być zatrzymane w punktach skrajnych w celu dokonania regulacji.

SpotScan korzysta z zasilaczy DC wykorzystywanych przez sensory. Jest produkowany w trwałej obudowie o stopniu ochrony IP65, zapewniającej odporność na działanie temperatur do 60°C (140ºF). Może być wyposażony w opcję oczyszczania powietrza przydatną w środowiskach o dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również