Sterownik i komputer PC w jednym

©

Udostępnij:

Nowy komputer Automation PC 2100 firmy B&R łączy platformę PC z bardzo wymagającymi aplikacjami czasu rzeczywistego. Może wykonywać zadania systemu operacyjnego Windows i środowiska Automation Runtime dzięki potężnemu procesorowi Intel Atom w technologii przetwarzania wielordzeniowego. Dlatego Automation PC 2100 może pracować w roli wydajnego sterownika przemysłowego i komputera PC obsługującego zaawansowane aplikacje HMI. Całość komputera mieści się w niezwykle kompaktowej obudowie, więc zajmuje bardzo mało miejsca w szafie sterowniczej.

Komputer Automation PC 2100, pomimo swojej ultrakompaktowej obudowy, jest w pełni funkcjonalnym urządzeniem klasy PC i kamieniem milowym w wydajności systemów embedded, przy bezkonkurencyjnym stosunku wydajności do ceny. Moc obliczeniowa Automation PC 2100 jest w pełni skalowalna: komputer jest dostępny z procesorami jedno-, dwu- i czterordzeniowymi. W górnych zakresach mocy obliczeniowej prześciga wydajnością nawet procesory serii Core i.

Całkowicie bezobsługowy
Jednak bez względu na wybrany wariant, brak wentylatorów i części obracających się oznacza, że urządzenia te w ogóle nie wymagają konserwacji. W standardowej konfiguracji przewidziano dwa gniazda interfejsu Gigabit Ethernet oraz jeden port USB 2.0, plus drugi, USB 3.0. Istnieje możliwość indywidualnej konfiguracji połączeń z sieciami fieldbus, np. POWERLINK i CAN. Zapotrzebowanie na pamięć z nadmiarem spełnią kompaktowe karty CFast MLC o pojemności 60 GB lub większej.

Maksymalna wydajność grafiki
Silnik graficzny procesorów Intel Atom jest pochodną technologii Core i, gwarantując szybkie przetwarzanie obrazu nawet w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo, po raz pierwszy w tym segmencie zastosowano wsparcie dla DirectX 11, co otwiera jeszcze więcej możliwości użycia w systemach SCADA i innych systemach HMI zaawansowanych funkcji graficznych. Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również