Sterownik Micro 820 Allen-Bradley

Preview
Reklama
Reklama

Nowy 20-punktowy sterownik Allen-Bradley Micro820 został zaprojektowany z myślą o niewielkich maszynach oraz zdalnych systemach automatyki. Sterownik ma wbudowany port szeregowy oraz Ethernet mogące realizować komunikacje z zewnętrznymi urządzeniami przy pomocy protokołów Modbus RTU/TCP.

Micro820 ma gniazdo na kartę MicroSD obsługujące karty do 32GB w formacie FAT32/16. Karta może służyć do przechowywania danych procesowych i receptur. Istnieje również możliwość zapisania programu na kartę SD, co powoduje szybkie jego przywracanie w razie awarii. Wszystkie pliki zapisywane są w formacie CSV, co umożliwia ich łatwe przeglądanie.

Sterownik Micro820 został wyposażony w możliwość podłączenia dedykowanego panelu LCD o stopniu ochrony IP65, poprzez wbudowany port RS232. Panel ten może pełnić rolę interfejsu między użytkownikiem a maszyną (podgląd danych procesowych), ma również klawisze funkcyjne, dzięki którym możemy zmieniać dane wejściowe, a także w prosty sposób podejrzeć i zmienić adres IP sterownika. Panel ma możliwość wyświetlania 4 lub 8 linijek znaków ASCII, co w zupełności wystarczy na wyświetlenie danych procesowych w przypadku nie dużych aplikacji. Panel można powiesić na szynie DIN, ma on podświetlanie w 4 kolorach oraz port USB, prze, który istnieje możliwość programowania sterownika.
 
Cechy i zalety sterownika Micro820
· sterownik Micro820 został zaprojektowany dla małych autonomicznych maszyn,
· programowanie urządzenia przy pomocy Ethernet/IP,
· wbudowany port Ethernet oraz port RS232/485,
· wbudowany zegar czasu rzeczywistego,
· karta MicroSD umożliwiająca przechowywanie danych,
· wybrane modele mają wyjmowane bloki zacisków umożliwiające łatwiejsze połączenie przewodów,
· wyjścia PWM sterowane z częstotliwością do 5 KHz.

Reklama
Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama