Sterownik Siemens Simatic S7-1200 w ofercie RS Components

©

Udostępnij:

Firma RS Components, marka handlowa Electrocomponents plc, światowego dystrybutora produktów dla inżynierów, ogłosiła, że od października 2014 r. popularny programowalny sterownik logiczny Simatic S7-2000 firmy Siemens nie będzie już produkowany i zostanie w całości zastąpiony przez sterownik nowej generacji Micro-SPS Simatic S7-1200, który gwarantuje lepszą cenę i wydajność w porównaniu z poprzednim modelem.

Konstrukcja kompaktowego sterownika Simatic S7-1200 odzwierciedla rosnące znaczenie elastyczności, modularności i skalowalności w projektowaniu sprzętu, zapewniając jednocześnie dostęp do łatwych w użyciu zaawansowanych funkcji. Sterownik oferuje pięć typów procesorów o różnych zakresach wydajności oraz modułową budowę, którą można poszerzyć o dodatkowe wejścia lub wyjścia. System można precyzyjnie skalować instalując „tablice sygnalizujące” na interfejsie bezpośrednio na procesorze, aby dodać kilka cyfrowych lub analogowych kanałów, zwalniając tym samym przestrzeń w szafie sterowniczej. Wejścia i wyjścia procesora również są przystosowane do aplikacji sterowania ruchem, tak więc mamy do czynienia z elastycznością w podstawowym module. Zintegrowane funkcje technologiczne obejmują sterowanie w zamkniętej pętli PID, sterowanie ruchem oraz osią. 

Do konfiguracji sterownika Simatic S7-1200 wykorzystano oprogramowanie inżynieryjne STEP 7 Basic w środowisku TIA Portal (w pełni zintegrowana automatyka). Oznacza to, że użytkownicy mają dostęp do standardowego i kompleksowego narzędzia inżynieryjnego do przeprowadzania operacji logicznych, HMI i łączności sieciowej za pomocą pojedynczego współdzielonego edytora. Cała nawigacja, wszystkie symbole i menu są standardowe we wszystkich widokach, dzięki czemu oprogramowanie jest łatwe w obsłudze.

S7-1200 został wyposażony zintegrowany interfejs, standardowy dla wszystkich procesorów, zaprojektowany w przypadku większych modeli jako interfejs 2-portowego przełącznika. Obsługuje rozproszone architektury z wejściami i wyjściami, HMI, napędy i inne urządzenia polowe Profinet. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna, gdy sterownik działa w obrębie połączonego siecią systemu lub podłączone jest więcej niż jedno urządzenie HMI. Dla komunikacji Profinet dostępne są niezależne moduły rozszerzeń.

 

Dodatkowo moduł GPRS obsługuje zdalny dostęp z właściwie każdego miejsca w zakładzie. Funkcja ta przydaje się podczas serwisowania maszyn i urządzeń, pozwalając na zdalną eliminację zagrożeń, otrzymywanie przez obsługę informacji diagnostycznych zanim wystąpi awaria oraz zamawianie elementów sprzętowych przed złożeniem wezwania serwisowego. 

Simatic S7-1200 PLC firmy Siemens można nabyć od RS na całym świecie.

pl.rs-online.com

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również