STILL wyróżniony za dbałość o środowisko

wózki widłowe Still © Still

Udostępnij:

Pierwszy produkowany seryjnie hybrydowy wózek widłowy - RX70 - został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem w konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo. Doceniono wykorzystanie surowców wtórnych w jego produkcji oraz skuteczne wdrażanie w proces eksploatacji rozwiązań proekologicznych.

Głównym argumentem przemawiającym za decyzją Kapituły Konkursu była innowacyjność pojazdu i świadomość konieczności wdrażania oraz upowszechniania proekologicznych rozwiązań w sektorze logistycznym. Zaprojektowany w celu maksymalnego ograniczenia kosztów środowiskowych wózek widłowy RX70 Hybrid to pierwszy dostępny w szerokiej dystrybucji pojazd, wykorzystujący zarówno napęd spalinowy, jak i zasilanie elektryczne.Charakterystyczna dla niektórych gałęzi przemysłu dynamika pracy pojazdów, wynikająca z konieczności częstego hamowania i przyspieszania, determinuje wdrażanie rozwiązań, które ograniczą wykorzystywanie dużych ilości energii. Wyposażony w kondensatory Ultracaps RX70 Hybrid, magazynuje zasoby uwalniane w trakcie hamowania. Dzięki przetwarzaniu energii kinetycznej na elektryczną, napęd hybrydowy urządzenia zapewnia o 30% mniejszy poziom spalania w porównaniu z innymi pojazdami tej klasy.

Projektanci RX70 Hybrid duży nacisk położyli także na wygodę oraz bezpieczeństwo pracy operatora. Regulowanie wysokości masztu, uzależniona od preferencji osoby sterującej, jest możliwa dzięki użyciu tradycyjnej dźwigni, mini-dźwigni lub joysticka. Dodatkowo, pełną precyzję w manewrowaniu ładunkiem zapewnia elektryczno-hydrauliczny system podnośnikowy.

O ekologiczności wózka RX70 Hybrid świadczą również rozwiązania wdrażane na etapie konstrukcji pojazdu. Dzięki wykorzystaniu przetworzonych materiałów, w 95% pochodzących z recyklingu, zdołano znacznie ograniczyć koszty produkcyjne. W połączeniu z niskimi wydatkami wynikającymi z użytkowania wózka, stanowią one potwierdzenie ekologiczności, wydajności oraz produktywności urządzenia RX70 Hybrid.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również