Stół obrotowy ułatwia obróbkę 5-stronną

©

Udostępnij:

 

Zaawansowana konstrukcja 5-osiowych obrabiarek Hurco ze stołem uchylno-obrotowym stanowi kluczową korzyść. Producent stosuje zintegrowany stół uchylno-obrotowy zamiast adaptacji obrabiarki 3-osiowej do 5-osiowej poprzez montaż stołu uchylno-obrotowego. Zintegrowana konstrukcja zapewnia więcej przestrzeni w osi Z w porównaniu do rozwiązań innych producentów.

5-osiowe centra z uchylno-obrotowym stołem są idealnym rozwiązaniem do obróbki 5-stronnej, szczególnie dla osób, które uprzednio pracowały na obrabiarkach 3-osiowych. Jest to spowodowane zastosowaniem tych samych podstaw projektowania maszyny jak w przypadku obrabiarek 3-osiowych (tj. obróbka prowadzona jest nadal w sposób liniowy, ale z większej liczby stron). Oznacza to mniej czasu na naukę obsługi maszyny i jej ustawianie oraz zwiększa elastyczność.Więcej przestrzeni w osi Z
Zintegrowana konstrukcja 5-osiowych centrów obróbkowych ze stołem uchylno-obrotowym zapewnia więcej przestrzeni w osi Z, zwłaszcza w porównaniu do obrabiarek 3-osiowych, zaadaptowanych do obróbki w 5 osiach poprzez dodatkową instalację stołu uchylno-obrotowego.Bezproblemowa integracja
Bezproblemowa integracja pneumatycznych/hydraulicznych uchwytów obróbkowych jest kolejną zaletą. Hurco zaprojektowała serię U w taki sposób, aby łatwo można było zainstalować przewody do obsługi uchwytów.

Inne zalety konfiguracji ze stołem uchylno-obrotowym to m.in. większe możliwości prowadzenia obróbki z „podcinaniem“ - stół ma możliwość przechyłu o 110° w porównaniu do 92° głowicy skrętnej serii SRTi. Obrabiarka ze stołem uchylno-obrotowym posiada większą przestrzeń roboczą niż maszyna serii SRTi z uchylną głowicą, ponieważ nie ma konieczności kompensacji przestrzeni roboczej o miejsce, które zajmuje głowica z osadzonym w niej narzędziem. Seria Ui 5-osiowych centrów obróbkowych charakteryzuje się większą wartością momentu siły, który jest dostępny już przy niewielkich obrotach wrzeciona.

www.hurco.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również