Strabag Liderem Innowacji 2016

Preview
Strabag
Reklama
Reklama

Spółka Strabag została uznana jako najbardziej innowacyjna firma w branży w ogólnopolskim konkursie Diamenty Infrastruktury i Budownictwa. Grono autorytetów skupione w kapitule konkursowej doceniło Strabag za wkład w rozwój postępu technologicznego i budowę pierwszej w Polsce luminescencyjnej ścieżki rowerowej.

Diamenty przyznawane są firmom i liderom za szczególne osiągnięcia, które przyczyniają się do rozwoju polskiej infrastruktury. W tym roku w kategorii „Lider Innowacji Roku” nagrodę odebrał Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Sp. z o.o.

Reklama

- To dla nas ogromny wyraz uznania. Nagrodę dedykuję wszystkim naszym pracownikom, a szczególnie dr. Igorowi Ruttmarowi wraz zespołem, który odpowiada za innowacje technologiczne. Niektóre z nich - jak świecąca ścieżka rowerowa - wzbudziły zainteresowanie na całym świecie. Strabag jest innowacyjny również w dziedzinie Human Resources. Stale dbamy o rozwój naszych pracowników, którzy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i umiejętności interpersonalnych dzięki Akademii Kierownika Projektu, Szkole Majstrów, licznym szkoleniom oraz indywidualnym zajęciom z coachem. Jesteśmy również liderami w zakresie wprowadzania digitalnych rozwiązań w budownictwie i rozwijamy model BIM 5D w budownictwie kubaturowym. Innowacyjność jest częścią naszej kultury organizacyjnej – mówi Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Sp. z o. o.

Gala wręczenia nagród odbyła się 8 lutego br. w Warszawie w ramach konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo”. Wydarzenie - zorganizowane przez Executive Club już po raz ósmy - zgromadziło wybitnych przedstawicieli sektora, w tym najważniejszych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

Reklama

W tym roku uczestnicy konferencji, wśród nich Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski, skupili się na zagadnieniach dotyczących utrzymania ukończonych inwestycji, zamówieniach publicznych, rozbudowie infrastruktury w stolicy oraz przyszłości polskiego budownictwa. Tradycyjnie w trakcie konferencji dokonano również podsumowania minionego roku w infrastrukturze oraz oceniono efekty współpracy sektora publicznego i prywatnego.

W wydarzeniu udział wzięli, m.in. Jerzy Szmit – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Krzysztof Kondraciuk – Dyrektor Generalny GDDKiA, Jan Styliński – Prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Geoff Haley – założyciel i Dyrektor Generalny International Project Finance Association, Włodzimierz Szymczak – b. prezes Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa oraz Michał Olszewski – Z-ca Prezydenta m.st. Warszawy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama