Studenci z Politechniki Śląskiej budują bolid

©

Udostępnij:

Członkowie koła naukowego PolSl Racing działającego na Politechnice Śląskiej wezmą w tym udział w zawodach Formuły Student, czyli największych na świecie zawodach motoryzacyjnych dla studentów. Ich celem jest zaprojektowanie, zbudowanie oraz przetestowanie bolidu wzorowanego na wozach biorących udział w zawodach Formuły 1.

W 2012 roku przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach swoją działalność rozpoczęło Koło Naukowe PolSl Racing. Założyła je grupa studentów pasjonujących się motoryzacją.
Ci młodzi ludzie za cel wyznaczyli sobie zaprojektowanie oraz własnoręczne zbudowanie bolidu i wzięcie udziału w prestiżowych, znanych na całym świecie zawodach Formuły Student. By zbudować pojazd na wzór tych startujących w Formule 1, studenci muszą wykazać się zastosowaniem wiedzy teoretycznej w praktyce oraz znajomością specjalistycznego oprogramowania. Zbudowanie bolidu wymaga od nich ciężkiej pracy i wielu godzin spędzonych w warsztacie. Aby wziąć udział w zawodach, konieczna jest również wiedza z zakresu ekonomii w celu stworzenia kosztorysu całego projektu.Więcej informacji znaleźć można na stronie:www.racing.polsl.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również