Superkomputer do symulacji wspomaganej sztuczną inteligencją

©

Udostępnij:

Atos, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji, wprowadza BullSequana XH2000 - najbardziej wydajny superkomputer w portfolio firmy. BullSequana XH2000 to superkomputer hybrydowy odpowiadający dzisiejszym zapotrzebowaniom na moc wysokowydajnego przetwarzania danych (HPC) i orkiestruje obciążenia między lokalnymi, publicznymi i prywatnymi środowiskami chmurowymi, zapewniając firmom optymalną elastyczność, efektywność i wydajność.Sztuczna Inteligencja wspomaga symulacje HPC
BullSequana XH2000 może równocześnie na tej samej maszynie obsługiwać konwergentne obciążenia (symulacje HPC, sztuczna inteligencja, głębokie uczenie maszynowe), jednocześnie umożliwiając organizacjom pokonywanie ograniczeń tradycyjnych symulacji i odkrywanie nowych aplikacji - przyspieszając ich transformację biznesową i innowacje.Więcej mocy umożliwia symulacje HPC rozszerzone o Sztuczną Inteligencję
Zwiększające się obciążenia związane ze sztuczną inteligencją powodują, że firmy potrzebują większej mocy obliczeniowej – BullSquana XH2000 zapewnia to w systemie obsługującym najnowsze procesory CPU i GPU oraz architekturę akceleratorów (w tym Marvell ThunderX2 Arm, NVIDIA Volta V100, procesory Intel Xeon i najnowszy AMD EPYC Rome) gwarantując najwyższą moc, szybkość i dokładność. BullSequana XH2000 to pierwszy superkomputer Atos obsługujący procesory AMD. Umożliwia on wybór technologii interconnect, w tym InfiniBand HDR, BXI (Bull eXascale Interconnect) i Fast Ethernet.

Ponadczasowa moc
BullSquana XH2000 jest ponadczasowy i całkowicie skalowalny. Jego architektura Open Sequana sprawia, że jest on w pełni kompatybilny z przyszłymi wersjami oprogramowań i technologii interconnect, dzięki czemu firmy będą mogły łatwo uaktualniać system. Gotowy do exascale – przetworzy exaflop (miliard miliardów operacji na sekundę) do 2020.

Niezwykle oszczędny
BullSequana XH2000 zużywa 10 razy mniej energii niż obecne systemy. Jest w 100% chłodzony wodą z zastosowaniem, opatentowanego przez Atos, rozwiązania DLC (Direct Liquid Cooling). Minimalizuje ono globalne zużycie energii, dzięki zastosowaniu ciepłej wody o temperaturze 40oC.

Ta zapowiedź potwierdza strategiczne zaangażowanie Grupy Atos w zapewnianiu wysokiej mocy obliczeniowej ośrodkom badawczym i przedsiębiorstwom, która umożliwia realizację projektów badawczych i wspiera ich potrzeby innowacji – powiedział Pierre Barnabé, Chief Operating Officer for Big Data & Security w Atos.

BullSequana XH2000 będzie dostępny od lutego 2019 r.

Źródło: Atos

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również