Superprecyzyjne łożyska dla przemysłu obrabiarkowego

łożyska igiełkowe NTN-SNR © NTN-SNR

Udostępnij:

O superprecyzyjnych łożyskach i korzyściach z ich zastosowania mówi Łukasz Rumiński, Country Manager Poland w firmie IKO Nippon Thompson.

Obrabiarki i inne zaawansowane precyzyjne aplikacje wymagają bardzo wysokiej precyzji i wydajności łożyska. Duża prędkość robocza, wysoki stopień dokładności pracy, wysoka sztywność układu, niskie wytwarzanie ciepła, a także niski poziom hałasu i wibracji to tylko niektóre z cech charakterystycznych dla superprecyzyjnych łożysk.Superprecyzyjne łożyska dają producentom specjalistycznego i wysoce zaawansowanego sprzętu, jak również użytkownikom końcowym na dalszą optymalizację parametrów wydajności swoich urządzeń i aplikacji. W zależności od typu łożysk i zastosowań można osiągnąć różne korzyści. Wysoka prędkość obrotowa i zdolność przenoszenia obciążeń z różnych kierunków, długą żywotność łożyska, wydłużone okresy między przeglądami i co ważne niskie zużycie energii to główne korzyści płynące z zastosowania superprecyzyjnych łożysk.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również