SW wprowadza udoskonaloną platformę do zarządzania danymi w chmurze

tablet, zarządzanie danymi ©

Udostępnij:

Firma Schwäbische Werkzeugmaschinen (SW) opracowała wewnętrzną platformę SW Cloud, aby zebrane dane pochodzące z centrów obróbki były jeszcze bardziej przejrzyste, dostępne i przyjazne dla użytkownika. Do 2020 r. wszystkie funkcje będą sukcesywnie przenoszone z poprzedniego rozwiązania do nowego systemu.

Schwäbische Werkzeugmaschinen oferuje swoim klientom dostęp do tzw. danych maszynowych już od 2004 r. Aby przedstawić zebrane informacje w sposób bardziej jasny i zwięzły oraz w bardziej nowoczesnym formacie, SW opracowało własne rozwiązanie chmurowe oparte na platformie Predix IIoT firmy GE, co jeszcze bardziej ułatwi klientom osiągnięcie celów jakościowych i produkcyjnych.


Dzięki istniejącej platformie SW gromadzi i analizuje dane maszynowe od ponad 15 lat. Obecnie w systemie połączonych jest około 2000 maszyn, zebrano 700 milionów danych i 25 milionów zdarzeń związanych z maszynami. Nowa platforma jest wynikiem zaawansowanego rozwoju i oferuje ciągłe monitorowanie, co zapewnia większą przejrzystość w całym procesie produkcyjnym.

- Dla każdej maszyny podłączonej na całym świecie zapisywany jest jej profi, dzięki czemu wszystkie informacje o maszynie i dane procesowe są dostępne za pośrednictwem interfejsu. Mapa świata i różne linie produkcyjne zapewniają wstępny przegląd lokalizacji i stanów maszynowych - wyjaśnia Jochen Heinz, Director of Industrial Data Services w SW.


TOP w kategorii
Projekt interfejsu użytkownika, w tym wszystkie grafiki i statystyki, są ułożone w sposób jasny i zwięzły, co ułatwia identyfikację niespójności i problemów w sekwencji operacyjnej. Zadbano również o intuicyjną obsługę, co ułatwia analizę błędów. SW przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa danych. - W SW problem bezpieczeństwa ma wysoki priorytet. Ponieważ na platformie SW Cloud zapisywana jest duża ilość danych, zwróciliśmy szczególną uwagę na ten aspekt - wyjaśnia Heinz.

Rozwiązanie SW Cloud rozszerza ofertę usług danych, która obejmuje, oprócz usług online, digitalizację komponentów, doradztwo, symulację fabryczną i analityka danych. Te moduły rozwiązań będą w przyszłości rozszerzane, aby sprostać wszystkim wyzwaniom Industry 4.0.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również