Światłowodowe systemy transmisji danych

©

Udostępnij:

Technika światłowodowa stanowi bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedzinę elektroniki. Wzrasta wykorzystanie kabli światłowodowych w wielu branżach: telekomunikacji, technice pomiarowej, medycynie, lotnictwie itd. Firma HELUKABEL Polska Sp. z o.o., pragnąc sprostać wymaganiom jakościowym rynku, rozszerzy w najbliższym czasie swoją ofertę dotyczącą okablowania strukturalnego HELUKAT® oraz systemów połączeń światłowodowych HELUCOM®.

Technika komunikacji zyskała w ostatnich latach na znaczeniu w naszym świecie, w którym informacja odgrywa coraz większą rolę. Jest to najbardziej widoczne w zbliżaniu się do siebie kontynentów poprzez szybkie przetwarzanie informacji w rozprzestrzeniających się mediach. Szybki dostęp do informacji ma szczególne znaczenie dla przemysłu i organizacji biur - ich sukces ekonomiczny pozostaje w ścisłym związku z posiadaniem danych. Dobrze rozbudowane drogi informacji i infrastruktura oznaczają przewagę nad konkurencją. Warunkiem wymiany informacji jest fizycznie połączenie systemów kabli do transmisji danych.Firma HELUKABEL Polska Sp. z o.o. w najbliższym czasie rozszerzy swoją ofertę o kompletną paletę kabli do sieci LAN różnorodnych typologii, takich jak: Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, FDDI i ATM. Poza tą najniższą płaszczyzną dziedziny komunikacji firma wprowadzi również inne komponenty, m.in. systemy połączeń przeznaczone do okablowania z miedzi i włókna szklanego oraz systemy szafowe.

HELUKABEL Polska Sp. z o.o. jest oddziałem niemieckiego przedsiębiorstwa, które jest jednym z najbardziej znaczących na rynku światowym producentów kabli i przewodów do wszystkich branż oraz wszelkich zastosowań. Firma już od ponad 30 lat oferuje kable i przewody odporne na czynniki chemiczne, atmosferyczne, działanie temperatur i promieniowanie. Specjalizuje się także w produkcji kabli niepalnych.

www.helukabel.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również