Sygnalizatory błyskowe przystosowane do wymagających warunków

Preview
Reklama
Reklama

Firma R.STAHL wprowadza nowe rozwiązanie sygnalizacyjne odporne na ekstremalne warunki, takie jak szerokie spektrum temperatury pracy od -55 °C do +70 °C . Sygnalizatory FX15 posiadają obudowę z odpornej na korozję żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym ( GRP), która zapewnia stopień ochrony IP66/IP67, a wszystkie mocowania wykonane są ze stali nierdzewnej. Standardowym wykończeniem jest naturalna czerń, dostępne są również jednostki barwione z powłokami epoksydowymi w kolorach czerwonym, żółtym i niebieskim.

Standardowo sygnalizatory są wyposażone w solidną, nierdzewna osłonę, która zabezpiecza ognioodporne poliwęglanowe soczewki. Źródłem światła jest lampa ksenonowa zapewniającą wysoką luminancję. Sygnalizatory FX15 charakteryzują się błyskiem o częstotliwości 1Hz. Soczewki są dostępne w siedmiu kolorach: czerwonym, bursztynowym, zielonym, przezroczystym, niebieskim, żółtym i purpurowym (magenta). Soczewki Fresnela pokrywające klosze oraz osłony lamp ksenonowych wytwarzają energię błysku 5 J, co zapewnia doskonałe natężenie światła o wartości 49 cd dla wersji przezroczystej.

Reklama

Sygnalizatory mogą być stosowane w różnych aplikacjach lądowych i przybrzeżnych, włączając w to zastosowania morskie, sektor petrochemiczny czy zintegrowane zespoły pomp/ zbiorników i innych urządzeń zamontowanych na wspólnej platformie (skid). Napięcie pracy dostępne jest w w zakresie od 24/48 VDC do 115/ 230 VAC. Wszystkie jednostki wykorzystują wejścia kablowe 3 x M20, które zapewniają wiele opcji montażowych. Sygnalizatory FX15 posiadają certyfikaty ATEX oraz IECEx, a wkrótce uzyskają inne ważne aprobaty (GOST, PESO, Inmetro oraz dopuszczenia na rynek północnoamerykański). Na rynku są dostępne wszystkie kluczowe materiały instalacyjne, takie jak uchwyty montażowe,podwieszenia, dławiki oraz oznaczniki i etykiety informacyjne, a także części zamienne.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama