System do frezowania występów o kącie 90°

©

Udostępnij:

Doświadczeni producenci wiedzą, że w trakcie frezowania najistotniejsze są trzy kwestie: tempo usuwania metalu, żywotność narzędzi oraz jakość wykończenia powierzchni. Wszystkie trzy elementy mają krytyczne znaczenie dla powodzenia obróbki materiałów, ale z reguły jeden z nich jest parametrem dominującym. Producenci, którzy mierzą się z obróbką części z występami o kącie 90° wiedzą, że osiągnięcie prawdziwego kąta prostego pomiędzy płaszczyznami i minimalizowanie widocznych śladów kolejnych przejść wymaga bezwzględnie wysokiej jakości i bardzo wydajnego frezu.

Nowa platforma Mill 4-15 to najlepszy w swojej klasie system. Charakteryzuje się on dwustronnymi płytkami z czterema krawędziami skrawającymi, gwarantującymi możliwość wykonywania skrawania o głębokości do 15 mm ( 0.590 ''). Unikatowa konstrukcja krawędzi skrawającej zapewnia dodatni styk podczas frezowania 90° oraz stanowi praktycznie „bezstopniowe” rozwiązanie dla aplikacji wymagających powtarzalności przejść. Dodatkowo, zintegrowana powierzchnia typu wiper zapewnia najlepsze wykończenie powierzchni w tej klasie.„Wprowadzone ulepszenia pozwalają bezpiecznie stwierdzić, że platforma Mill 4-15 całkowicie odmieni i ułatwi proces obróbki”, mówi Juan Seculi, menadżer produktu w firmie Kennametal, zajmujący się frezami składanymi. „Zarówno dostępne korpusy frezów, jak i własności płytek zapewniają klientom najwyższą możliwą jakość”. 

Płytki Mill 4-15 będą dostępne jako precyzyjnie szlifowane bądź formowane płytki z promieniem naroża w zakresie od 0,4 mm do 2,4 mm. Wśród dostępnych geometrii oferowana jest GE z wysokim dodatnim kątem natarcia, co przekłada się na efektywne obniżenie sił skrawających, podczas gdy wzmocniona krawędź skrawająca zwiększa wytrzymałość w średnich i ciężkich aplikacjach. Korpusy frezów Mill 4-15 są wykonane z zachowaniem bardzo wąskich tolerancji. Dostępnych jest wiele wersji korpusów frezów, włączając w to typ screw-on, frezy walcowe z chwytem Weldon, frezy walcowe z chwytem cylindrycznym oraz frezy nasadzane z efektywnym chłodzeniem wewnętrznym.

„W przypadku frezowania występów o kącie 90° firmy często muszą iść na kompromis w zakresie wydajności pracy, jakości wykończenia powierzchni czy ogólnych kosztów” - mówi Seculi . „Platforma Mill 4-15 stanowi uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie dla większości obrabianych materiałów i sprawia, że żadne kompromisy nie są już konieczne”.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również