System do rozdziału energii BreakerVisu

©

Udostępnij:

Dzięki nowej kombinacji wyświetlacza i oprogramowania BreakerVisu firma Eaton może zaoferować konstruktorom maszyn i integratorom systemów ekonomiczny, gotowy do użycia, kompletny system do nowoczesnego rozdziału energii. System BreakerVisu dzięki kolorowemu ekranowi jest w stanie wizualizować dane od maks. 48 wyłączników i urządzeń pomiarowych oraz przechowywać je w plikach rejestru.

Pakiet rozwiązań składa się z 7” lub 3.5” kolorowego wyświetlacza i zainstalowanego fabrycznie oprogramowania wizualizacyjnego i rejestrującego. Eliminuje to potrzebę wykonywania jakiegokolwiek programowania przez klienta w trakcie instalacji aplikacji i sprawia, że oddzielne wyświetlacze dla poszczególnych wyłączników nie są już konieczne. Jako samokonfigurujący się system typu plug and work BreakerVisu redukuje do minimum wysiłek związany z montażem, programowaniem i uruchomieniem. Rozwiązanie charakteryzuje się również nowymi funkcjami: BreakerVisu wskazuje użytkownikom zużycie głównych styków wyłączników NZM, może działać jako moduł gateway do transferu danych do centrum sterowania oraz łączy systemy innych producentów poprzez komunikację Modbus RTU. Dzięki temu nowy system BreakerVisu zapewnia użytkownikom jeszcze prostsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie wspomagające centralne monitorowanie instalacji i zużycie energii.
 System wizualizacji i rejestracji  łączący oprogramowanie i wyświetlacz
Nowa wersja systemu  BreakerVisu, wykorzystując funkcję modułu gateway, może centralnie transferować dane instalacji  za pomocą protokołu Modbus TCP do nadrzędnego systemu sterowania. Urządzenia innych producentów są integrowane za pomocą Modbus RTU poprzez import do systemu ich rejestrów zawartych w   pliku konfiguracyjnym.  BreakerVisu pomaga w szybkim i przejrzystym gromadzeniu danych od wyłączników takich jak jak stany napięć, łączenia i ostrzeżenia o obciążeniach. Umożliwia  również dynamiczne wyświetlanie tych informacji na stronie http. Multi-Breaker Display zapewnia użytkownikom przejrzystą wizualizację wszystkich danych operacyjnych. Oprócz dostępu poprzez lokalny wyświetlacz  możliwy jest także dostęp zdalny za pomocą Ethernet TCP/IP . System automatycznie rejestruje w pliku wszystkie zdarzenia. Co więcej oprogramowanie jest również samokonfigurowalne, co oznacza, że podłączone urządzenia są wykrywane automatycznie  a rejestry zdarzeń i energii są zawsze aktualne. Zwykły komputer PC  z pakietem Office to wszystko  czego trzeba do analizy danych. Użytkownicy mogą w ten sposób używać  BreakerVisu w celu implementacji pomiarów optymalizacji energii w zgodzie ze standardem środowiskowym DIN ISO 5001. Otwartość  na systemy innych producentów, zmienna topologia  oraz funkcja modułu gateway sprawiają, że BreakerVisu stanowi niezależne, elastyczne rozwiązanie z zakresu zarządzania energią.Zintegrowana komunikacja i pomiar energii
System BreakerVisu  umożliwia również  automatyczny odczyt  danych diagnostycznych pochodzących z kompaktowych wyłączników NZM3-MC oraz NZM4-MC z serii xEffect.  Wyłączniki te, dzięki zintegrowanym funkcjom pomiarowo-monitorującym ,są obecnie w stanie mierzyć  i przesyłać wartości prądu i napięcia dla każdej fazy z odpowiednimi wartościami mocy i energii. Zintegrowane  funkcje pomiarowe  oszczędzają czas  i wysiłek  związany z instalacją  w porównaniu do konwencjonalnych systemów . Komunikacja jest realizowana za pomocą modułów interfejsu Modbus RTU lub SmartWire-DT. Dane mogą być  następnie transferowane do systemu BreakerVisu firmy Eaton lub innego systemu kontrolnego. Wyłączniki posiadają  funkcję wskazującą zużycie ( Breaker Health), która informuje użytkownika o ukończonych przez system styków operacjach łączenia . W ten sposób BreakerVisu  zawsze zapewnia  aktualne informacje  o stanie pracy  wyłączników.  

Nowy przetwornik pomiarowy  wspomagający modernizację instalacji
Warto podkreślić, że system BreakerVisu w połączeniu z modułami pomiarowo-komunikacyjnymi XMC pozwala na bardzo łatwe wyposażanie już istniejących instalacji w nowoczesne systemy pomiarowo-ewaluacyjne.  Przetwornik pomiarowy NZM-XMC-TC-MB to nowy moduł  z serii XMC firmy Eaton, który idealnie nadaje się do modernizacji instalacji. Moduły przetworników pozwalają wykorzystać  istniejące w maszynach i instalacjach  transformatory, źródła napięcia  i okablowanie. Montowane na szynie przetworniki można szybko zainstalować i zintegrować  z  system BreakerVisu za pomocą Modbus RTU. Nowe moduły można podłączać  do transformatorów prądowych standaryzowanych na  prąd wtórny 5A. Za pomocą Eaton Modbus Configurator można wygodnie ustawić przekładnię transformatora i inne parametry. Dzięki swojej  kompaktowej konstrukcji moduł może być łatwo zainstalowany na tablicy rozdzielczej. System BreakerVisu umożliwia również bezproblemową integrację kompaktowych wyłączników NZM, wyłączników powietrznych  IZMX16/IZMX40  z serii IZMX, jak również modułów komunikacyjnych NZM-XMC należących do portfolio produktów Eaton.

www.eaton.eu

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również