System DUPLEX - nowość produkcji RÖHM

© Rohm

Udostępnij:

Mocowanie od wewnątrz i od zewnątrz w jednym przyrządzie.

Bardzo częstym przypadkiem w operacjach toczenia jest kompletna obróbka od zewnątrz i od wewnątrz z jednego zamocowania. W większości wypadków wymaga to czasochłonnego przezbrojenia tokarki lub obróbkę z wykorzystaniem dwóch wrzecion lub dwóch obrabiarek.Wychodząc naprzeciw wymaganiu, RÖHM wdrożył innowacyjny i precyzyjny przyrząd mocujący – trzpień rozprężny i uchwyt tulejkowy w jednym.

Opatentowany system DUPLEX pozwala na zmianę oprzyrządowania mocowania wewnętrznego na zewnętrzne w kilka sekund, bez konieczności przezbrajania obrabiarki. Zmiana polega na wymianie specjalnej tulei zaciskowej za pomocą przyrządu montażowego, prostego w użyciu.

Bez utraty dokładności!

Oprócz oszczędności czasu i kosztów, głównymi zaletami systemu DUPLEX jest bardzo wysoka dokładność bicia do 0,01 mm oraz możliwość mocowania z dużymi siłami bez ryzyka deformacji przedmiotu obrabianego. Zapewnia to specjalna konstrukcja jednorodnego rozdziału sił zacisku.

Kolejne zalety technologiczne to kompaktowa konstrukcja, mała waga oraz zredukowane gabaryty. Specjalna tuleja mocująca ma zastosowanie uniwersalne, ale również może być specjalnie zaprojektowana pod indywidualne zadanie technologiczne lub wykonana w wersji wulkanizowanej.

Reasumując: nowy system DUPLEX produkcji RÖHM pozwala na efektywne, szybkie i precyzyjne toczenie powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych w jednym zamocowaniu. Jest przyrządem spełniającym aktualne wymogi dokładnościowe, oszczędza czas oraz koszty produkcji.Więcej informacji o systemowych trzpieniach rozprężnych:
https://www.roehm.biz/service/downloads/spanndorne/

ROEHM POLSKA Sp. z o. o.
Aleje Jerozolimskie 424A
05-800 Pruszków / Poland
Tel: +48 22 759 59 90
Fax: +48 22 759 59 99
Mobile: +48 608 650 567
E-Mail: [email zakodowany]

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również