System e-prowadników ze sterowaniem guidefast

e-prowadniki firmy igus © igus

Udostępnij:

Szybko montowany, o zwartej budowie - system e-prowadników igus bezpiecznie prowadzi urządzenia sterujące. Sterowanie guidefast pozwala na niezawodne prowadzenie przewodów sterowniczych do ręcznego sterowania w suwnicach halowych.

Coraz więcej firm z branży polega na nowoczesnych systemach prowadzenia przewodów w postaci e-prowadników. Dzięki nowemu systemowi e-prowadnika guidefast, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics opracowała teraz system zasilania, który może również zapewniać zasilanie ręcznych systemów sterowania w suwnicach halowych. Szybko i łatwo montowany system sterowania guidefast wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni do zabudowy i może być dostosowany do najbardziej zróżnicowanych warunków, dzięki największej gamie przewodów do zastosowań ruchomych.Podczas gdy systemy e-prowadników stają się standardem w systemach zasilania suwnic portowych, stają się także coraz bardziej popularne w przypadku suwnic halowych. Zalety, w porównaniu ze zwykłymi przewodami zwisającymi, są oczywiste: e-prowadnik chroni przewody znajdujące się w jego wnętrzu, nie są one ściskane i dzięki temu są bezpiecznie prowadzone podczas ruchu. Dotyczy to także ręcznego sterowania suwnicy halowej, gdzie nowy system e-prowadnika guidefast, bezpiecznie przesyła sygnały za pośrednictwem przewodów sterujących. Rynna niezawodnie prowadzi e-prowadnik i przewody, a także ruchome ramię końcowe, nawet przy krótkotrwałym, wysokim obciążeniu rozciągającym.

Podobnie jak w przypadku rynny prowadzącej guidefast do przewodów wózka (urządzenia dźwigowego), sterowanie guidefast może być zamontowane szybko i łatwo w pierwszym etapie montażu. Rynna prowadząca jest mocowana do boku dźwigara suwnicy, aby oszczędzić miejsce. Spawanie konsoli nie jest konieczne. Jest ona zaczepiana i mocowana śrubami do podpory, co pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas montażu. Podczas pracy ruchome ramię końcowe może być z łatwością przesuwane i ustawiane przy urządzeniu sterującym,na całej długości dźwigara suwnicy, bez względu na położenie urządzenia dźwigowego, dzięki bezsmarowym i bezobsługowym polimerowym łożyskom kulkowym xiros.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również