System mocowania płytek D

Preview
PAFANA
Reklama
Reklama

W ofercie firmy PAFANA dostępny jest nowy system mocowania płytek – system D, który może być wykorzystywany zarówno w nożach tokarskich do obróbki zgrubnej, jak i wykończeniowej.

System D charakteryzuje się ujemną geometrią noży. Płytki wymienne, negatywne (kąt przyłożenia płytki równy 0°) mocowane są za pomocą specjalnego docisku jednocześnie w dwóch kierunkach, tzn. na powierzchni otworu cylindrycznego płytki i na powierzchni natarcia.

Preview
System mocowania płytek D: 1 – trzonek, 2 – płytka podporowa, 3 – śruba mocująca płytkę podporową, 4 – docisk, 5 – śruba docisku, 6 – sprężyna, 7 – płytka skrawająca
Reklama

Noże z płytkami mocowanymi w systemie D to najlepszy wybór do wydajnej obróbki zgrubnej jak i wykończeniowej, gdy wymagana jest duża sztywność i stabilność położenia płytki. Stosowane są do toczenia zewnętrznego i wytaczania otworów.

System D cechuje ponadto bardzo wysoka powtarzalność położenia ostrza, łatwa oraz szybka wymiana płytki skrawającej. Mocowanie płytki podporowej i płytki skrawającej wykonuje się przy użyciu tylko jednego klucza.

Preview
Wymiana płytki skrawającej w nożach systemu D.
1. Odkręcić docisk (A), tak aby umożliwić obrócenie lub wymianę płytki skrawającej (B).
2. Obrócić lub wymienić płytkę skrawającą (B). 
3. Dokręcić docisk (A).

 

Przykład noży tokarskich składanych imakowych (toczenie zewnętrzne) z systemem D firmy Pafana DCLNR2525 M12, płytka skrawająca CNMG120408 SSP BP30S

Preview

Preview
Preview

 

Przykład noży tokarskich składanych wytaczaków (toczenie wewnętrzne), wytaczaki z chwytem szlifowanym – z systemem D firmy Pafana A25R-DCLNR12, płytka skrawająca CNMG120408 SSP BP30S (wytaczaki o średnicach d = 16-32 mm są wyposażone w korek uszczelniający doprowadzenie chłodziwa do strefy obróbki)

Powiązane firmy

Reklama

Preview

 

Preview

 

Preview

 

Preview

 

Uwaga – noże tokarskie składane z systemem doprowadzenia chłodziwa do strefy obróbki.

Źródło: PAFANA

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama