System oprawek do automatów tokarskich

© TaeguTec

Udostępnij:

 

Firma TaeguTec wprowadza nową linię oprawek T-Burst do automatów typu szwajcarskiego z wysokociśnieniowym systemem kierunkowego doprowadzenia czynnika chłodzącego.

W nowych oprawkach T-Burst do automatów tokarskich strumień chłodziwa doprowadzany jest precyzyjnie pomiędzy odcięty wiór a ostrze płytki, przez co możliwe jest skrawanie z wyższymi od standardowych prędkościami oraz posuwami, z jednoczesnym uzyskaniem dłuższej żywotności ostrzy. Dodatkowo system umożliwia podanie cieczy pod ciśnieniem maksymalnie do 140 barów i jest wyjątkowo efektywny w toczeniu detali miniaturowych, często występujących w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym oraz lotniczym.Nowy T-Burst jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla aplikacji toczenia materiałów trudnoobrabialnych, takich jak stale nierdzewne, stopy tytanu, Inconele oraz inne stopy żarowytrzymałe. Dużym ułatwieniem jest szybkowymienna złączka wężyka doprowadzającego chłodziwo przez korpus oprawki, która umożliwia odłączanie i przyłączanie oprawki bez powstawania dodatkowych czasów pomocniczych.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również