System spawania zrobotyzowanego

© Kemppi

Udostępnij:

 

Fińska firma Kemppi Oy, która specjalizuje się w spawaniu łukowym, poszerza swoją ofertę o inteligentne rozwiązanie do spawania zrobotyzowanego metodą MIG. A7 MIG Welder 450 to kompleksowe rozwiązanie, które można zintegrować z robotem dowolnej marki i wykorzystywać do spawania stali miękkiej o różnej grubości, stali nierdzewnej lub elementów aluminiowych.

Oprogramowanie Kemppi Wise oferuje szereg funkcji podnoszących wydajność pracy i umożliwia skonfigurowanie systemu A7 MIG Welder 450 pod kątem rozmaitych zadań spawalniczych. – Optymalizacja długości łuku w procesie WiseFusion przyspiesza spawanie i zmniejsza ilość wprowadzanego ciepła o 20%. Stabilny łuk umożliwia spawanie z prędkością do 2000 mm/min – mówi Olli-Pekka Holamo, Product Manager, Automation, Kemppi Oy. Zaawansowana funkcja Touch Sense Ignition stabilizuje łuk natychmiast po zajarzeniu, ograniczając ryzyko powstawania odprysków.Aby poprawić walory użytkowe systemu A7 MIG Welder 450, wyposażono go w nowoczesny interfejs użytkownika oparty na przeglądarce, umożliwiający łatwe podłączenie do źródła zasilania ze standardowego komputera przez ethernet. Dzięki temu konfiguracja przebiega znacznie szybciej, a operator ma lepszą kontrolę nad procesem.

System A7 MIG Welder 450 składa się z uchwytu spawalniczego, podajnika drutu, źródła zasilania (także w wersji 350 A) oraz modułu chłodzącego. System jest podłączony do kontrolera robota za pomocą łatwych do zainstalowania modułów sprzętowych magistrali sterującej.

www.kemppi.com/pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również