System sygnalizacji pożaru

©

Udostępnij:

Panasonic wprowadził nowe czujki pożarowe dla swoich systemów sygnalizacji pożaru. Urządzenia wyposażone są w inteligentny algorytm, umożliwiający jednoczesne wykrywanie dymu, ciepła i tlenku węgla.

Nowa czujka pożarowa Panasonic 4402 została zaprojektowana zmyślą o zastosowaniu w takich miejscach, jak teatry, które korzystają z wytwornic sztucznego dymu, czy fabryki, gdzie może wytwarzać się mgła olejowa.Ponieważ alarm reaguje w przypadku wykrycia dymu, ciepła i tlenku węgla, Panasonic 4402 zapewnia wiarygodność w wykrywaniu pożaru.

- Nowe model 4402 gwarantuje niezawodność w detekcji pożaru i spełnia wymagania najbardziej wymagającego otoczenia, w którym konwencjonalne systemy sygnalizacji pożaru mogłyby reagować niepotrzebnie. Urządzenie jest cennym dodatkiem do naszych systemów alarmu przeciwpożarowego - mówi Gerard Figols, European Product Manager w Panasonic.

Sensor CO działa do 5 lat, ze względu na zastosowane w nim najnowsze technologie do wykrywania związków chemicznych, a także niskie zużycie energii. W przypadku zanieczyszczenia komory dymu czy też zużycia się sensora chemicznego, użytkownik otrzymuje sygnał serwisowy, informujący go o potrzebie wymiany.W czujniku dymu zastosowano światło LED na podczerwień oraz fotodiody z dwiema soczewkami. Oprócz tego czujka wykorzystuje termistor reagujący na wzrost temperatury oraz czujnik chemiczny do wykrywania związków CO.

Detektor przeznaczony jest do użytku w pomieszczeniach zamkniętych i suchych. Może zostać wykorzystany w istniejących systemach wykrywania i sygnalizacji pożaru Panasonic EBL128
i EBL512 G3.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również