System transportowy dla kopalni o długości 4 mil

Beumer
Reklama
Reklama

Firma Beumer Corporation otrzymała zamówienie na konstrukcję, dostawę i montaż przenośnika dalekodystansowego o długości prawie 4 mil dla kopalni węgla Prairie Eagle Mine koncernu Knight Hawk Coal w stanie Illinois.

Projekt Knight Hawk ma dla Beumer strategiczne znaczenie. Według opinii Brada Williamsa, Vice President of Sales and Business Development w sektorze biznesowym Conveying & Loading w Beumer z siedzibą w Kansas City, przedsiębiorstwo umocni dzięki temu swą pozycję w sektorze górniczym.

Reklama

Mamy duże doświadczenie w dziedzinie transportu węgla i odpadów węglowych w branży energetycznej, ale bardzo cieszymy się na możliwość realizacji projektu związanego bezpośrednio z wydobyciem węgla – objaśnia Williams.

Krzywoliniowy transporter taśmowy nieckowy będzie transportować węgiel z nowego punktu dostępowego kopalni podziemnej koncernu Knight Hawk do głównej linii przetwarzania węgla zakładu Prairie Eagle. Przenośnik dalekodystansowy umożliwi koncernowi Knight Hawk zamknięcie części kopalni podziemnej i transport węgla na powierzchnię w pobliżu trwających prac wydobywczych. Uruchomienie nowej linii transportowej jest planowane na kwiecień 2019 r.

Z technologicznego punktu widzenia projekt ten pojawił się dla Beumer w idealnym momencie, gdyż będzie to trzeci krzywoliniowy dalekodystansowy transporter taśmowy nieckowy, który zainstalowaliśmy w Ameryce Północnej w ostatnich 5 latach – mówi Williams. – Nasza technologia przenośników krzywoliniowych umożliwia wykonanie przelotowej linii transportowej o niższych kosztach montażowych i eksploatacyjnych niż konwencjonalna linia transportowa, zapewniając koncernowi Knight Hawk długoterminowe korzyści finansowe i ekologiczne w porównaniu z transportem samochodami ciężarowymi.

Powiązane firmy

Reklama

Pierwotna dokumentacja przetargowa zawierała 4 przenośniki prostoliniowe, które wymagałyby zastosowania 3 stacji przesypowych – objaśnia Williams. Przyjęta oferta Beumer obejmuje jedną krzywoliniową przelotową linię transportową, w której zrezygnowano ze stacji przesypowych i znacznie zredukowano liczbę wymaganych komponentów i części zamiennych. Redukuje ona pył, hałas, koszty serwisowe i eksploatacyjne związane ze stanowiskami przekazywania oraz zapewnia dostępność urządzeń w wysokości 98 procent w porównaniu z dostępnością rzędu 92 procent przenośników połączonych szeregowo.

Prairie Eagle to największa kopalnia węgla koncernu Knight Hawk. Przetwarzanych i dostarczanych jest stąd ponad 80% rocznej produkcji przedsiębiorstwa w wysokości 5 mln ton węgla. Uruchomiona w 2005 r. kopalnia w stanie Illinois została rozszerzona o dwie dodatkowe kopalnie podziemne, główną linię przetwarzania węgla koncernu Knight Hawk i różne stanowiska do załadunku samochodów ciężarowych. Prairie Eagle jest szeroko znana jako jedna z najbardziej wydajnych kopalni podziemnych USA.

Źródło: Beumer

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama