System z tłumieniem drgań Steadyline uzupełniony o wytaczadła

©

Udostępnij:

System Steadyline o dużej sztywności i stabilności skutecznie zmniejsza niepożądane drgania powstające w trudnych warunkach skrawania poprzez zastosowanie „dynamicznego systemu pasywnego” znajdującego się wewnątrz korpusu uchwytu, gdzie masa tłumiąca wytwarza drgania przeciwne do drgań zginających pierwszego rzędu. Produkty te umożliwiają wykonywanie typowych zadań z zastosowaniem długich wysięgów dwa razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych narzędzi, pozwalają zmniejszać nacisk na wrzeciono, usuwać większe ilości wiórów, a także gwarantują gładkie wykończenie powierzchni części i długi okres eksploatacji narzędzia.

Narzędzia z serii Steadyline oferują rozmiary wytaczadła 6×D, 8×D i 10×D oraz są dostępne w wielu typach, w tym Seco-Capto™ C4, C5, C6 i HSK-T. System ten obejmuje także kompaktowe głowice do wytaczania z połączeniem GL do obróbki zgrubnej otworów o średnicach ø36–69 mm i wykańczania otworów o średnicach ø34–69 mm. Zarówno wytaczadła, jak i głowice są wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, ułatwiające usuwanie wiórów.Tradycyjnie stosowane systemy wymagają wykorzystywania kilku śrub mocujących i urządzeń do wymiany głowic do wytaczania, natomiast dzięki precyzyjnemu połączeniu GL w celu poluzowania lub dokręcania głowic na wytaczadłach z serii Steadyline konieczne jest tylko użycie klucza.

Połączenie jest mocne i można je szybko zablokować dzięki wbudowanemu pojedynczemu pierścieniowi dociskającemu, który wciąga głowicę do wytaczania i zapewnia stabilne stożkowe połączenie czołowe. Po ustawieniu wytaczadła możliwe jest montowanie i wymiana głowic bez konieczności resetowania systemu.

www.secotools.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również