System zabezpieczający dla każdej sieci

Preview
Phoenix Contact
Reklama
Reklama

Dzięki połączeniu oprogramowania do monitorowania sieci SilentDefense oraz przemysłowych urządzeń zabezpieczających FL mGuard można zwiększyć poziom bezpieczeństwa w sieciach produkcyjnych. Oprogramowanie SilentDefense firmy SecurityMatters wspiera użytkowników poprzez analizę i ulepszenie sieci już istniejącej.

Nowe oprogramowanie daje możliwość wizualizacji sieci w czasie rzeczywistym, przeprowadzania testów zdefiniowanych przez użytkownika oraz automatycznego monitorowania komunikacji sieciowej. SilentDefense może być używany do diagnozowania ataków cybernetycznych oraz identyfikowania błędów operacyjnych.

Reklama

Routery bezpieczeństwa przemysłowego FL mGuard firmy Phoenix Contact są zaprojektowane do pracy bez wykorzystania wentylatorów i zapewniają zabezpieczenie oraz wydajność, która mieści się w kompaktowej, metalowej obudowie przeznaczonej do montażu na szynie DIN. Poza zapewnieniem bezpiecznego tunelu VPN urządzenia te pełnią również rozmaite funkcje przemysłowego firewalla, w tym m.in. funkcje zapory sieciowej użytkownika, warunkowej zapory sieciowej do aktywacji określonych reguł zapory oraz głębokiej inspekcji pakietów (DPI) w celu dokładnego zbadania wszystkich pakietów danych przesyłanych za pośrednictwem OPC Classic lub Modbus/TCP. Pozwala to na zastosowanie koncepcji Defense-in-Depth opartej na międzynarodowych standardach ISA 99 i IEC 62443. Dzięki zdecentralizowanej koncepcji bezpieczeństwa zakłady produkcyjne są chronione przed sabotażem i związanymi z tym nieprawidłowościami w procesie produkcji.

Reklama

Źródło: Phoenix Contact

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama