System zabezpieczający Safe-Lock staje się standardem

haimer © Haimer

Udostępnij:

System Safe Lock powoli staje się standardem przemysłowym – informuje firma Haimer, która opatentowała ten system trzymania narzędzia podczas obróbki. Sprawdza się on szczególnie  w przemyśle ciężkim i obróbce zgrubnej, a także staje się coraz ważniejszy w innych dziedzinach jak np. frezowania trochoidalne.

System zabezpieczający przed wysuwaniem narzędzia HAIMER Safe-Lock zapewnia bezpieczne mocowanie narzędzi skrawających. Specjalne prowadnice w uchwycie narzędziowym pasują do rowków spiralnych na chwycie narzędzia skrawającego, dzięki tarciu dwóch elementów i dodatnim kącie blokady. Dlatego też narzędzie skrawające nie wysuwa się z uchwytu narzędziowego. Ponadto, zwiększa produktywność procesu dzięki szybszym dopuszczalnym prędkościom skrawania i zwiększonej żywotności narzędzia.

Safe-Lock wyłonił się z wymagań dotyczących ciężkiej obróbki, która jest codziennym wyzwaniem w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i energetycznym. Innowacyjne materiały, takie jak różne stopy tytanu, są nie tylko lekkie, ale również bardzo sztywne, odporne na korozję i trudne w obróbce. Dotyczy to nie tylko koncepcji i procesów dla obrabiarek sterowanych numerycznie, ale także narzędzi skrawających i uchwytów narzędziowych, które są w tych procesach używane.Źródło: Haimer

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również