Systemy magazynowania narzędzi w ofercie Zoller

Zoller, narzędzia, wózek narzędziowy toolTrolley © Zoller

Udostępnij:

Firma Zoller wprowadziła do swojej oferty systemy związane z magazynowaniem i przechowywaniem zarówno pojedynczych komponentów, jak i kompletnych zestawów narzędziowych. Poniżej krótki przegląd dostępnych szaf narzędziowych i ich zastosowań.W swojej ofercie firma Zoller posiada zarówno »toolOrganizer« do wydawania pojedynczych komponentów jak płytki skrawające, czy narzędzia trzpieniowe (wiertła, frezy, rozwiertaki itp.), szafy do przechowywania kompletnych zestawów narzędziowych »keeper«, a także szafy do przechowywania środków kontrolno-pomiarowych »autoTrack« i szafy vendingowe »twister« – idealne do wydawania zestawów płytek skrawających. Każda z szaf może być połączona z systemem zarządzania gospodarką narzędziową Zoller TMS i oczywiście zintegrowana z przyrządem ustawczo-pomiarowym Zoller wyposażonym w oprogramowaniem »pilot 3.0«. Całą ofertę uzupełnia wózek narzędziowy »toolTrolley« z innowacyjnymi wkładkami na narzędzia pozwalającymi maksymalnie zwiększyć powierzchnie przechowywania narzędzi nawet do 30% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.


TOP w kategorii
Szafy narzędziowe mogą być tradycyjne zamykane lub elektronicznie ryglowane i otwieralne po zidentyfikowaniu użytkownika. Podłączone z systemem Zoller Tool Management Solution pozwalają na wirtualny podgląd, zarządzanie stanami magazynowi oraz przyjmowanie i/lub wydawanie narzędzi.

Zastosowanie magazynów przechowywania narzędzi pozwala przede wszystkim na pełną kontrolę informacji o narzędziach: zakupionych, użytych, regenerowanych. Pozwala na śledzenie i nadzorowanie nad obiegiem narzędzia, czyli kto, kiedy, jakie narzędzie pobrał, kiedy zwrócił, itd. Porządek w narzędziach bezpośrednio przekłada się na oszczędności związane z zakupem narzędzi i ich przechowywaniem oraz pełną kontrolę nad magazynem.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również